Pomiar jest kluczowym procesem, który zapewni idealne dopasowanie produktu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje pomiaru oferowanych przez nas produktów.


W jaki sposób mierzyć bramy?

Bramy rolowane:

Bramy segmentowe:


W jaki sposób mierzyć rolety zewnętrzne?

Aby rolety zewnętrzne dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być dobrze dopasowane. Zanim zamówimy rolety na wymiar, musimy prawidłowo zmierzyć wymiary okna i wnęki. W celu prawidłowego wykonania pomiarów musimy przygotować kilka prostych narzędzi i akcesoriów, które pomogą nam precyzyjnie zmierzyć wnęki okienne. Należą do nich:

 • 3-metrowa lub 5-metrowa miarka zwijana.
 • Poziomica - jeśli obawiamy się, że miejsce montażu nie trzyma wymiarów

Montaż rolety do wnęki - pomiary

W przypadku montażu rolety zewnętrznej we wnęce okiennej, jej szerokość będzie równa szerokości wnęki okiennej. Wysokość rolety zewnętrznej wraz ze skrzynką rewizyjną to wysokość światła otworu okiennego - upraszczając, wymiar rolety z montażem do wnęki, to po prostu wymiar wnęki.

Jak krok po kroku zmierzyć wnękę okienną:

 1. Po pierwsze mierzymy szerokość wnęki, zachowując przy tym poziom,
 2. Następnie mierzymy wysokość wnęki, trzymając przy tym pion,
 3. Mierząc szerokość, należy dokonać pomiaru zarówno na samej górze, po środku jak i na dole wnęki. Gdyby wymiary się różniły, należy przyjąć wymiar mniejszy (lub ewentualnie skuć ścianę do jednakowego wymiaru).
 4. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na wszelkie nierówności i ewentualne wypusty we wnęce okiennej, gdyż mogą one utrudnić swobodne umieszczanie i zamontowanie rolety we wnęce.

Szerokość roletywysokość roletymontaż do wnęki

Montaż rolety na mur - pomiary

W przypadku montażu rolety zewnętrznej na murze, jej szerokość będzie równa szerokości wnęki okiennej i prowadnic. Wysokość rolety zewnętrznej wraz z kasetą to wysokość światła otworu okiennego mierzona na zewnątrz wnęki okiennej, plus odpowiednia kaseta - upraszczając, wymiar rolety z montażem na mur, to wymiar wnęki + prowadnice i kaseta.

Nie musisz się martwić - nasz konfigurator rolet natynkowych i podtynkowych, sam dolicza odpowiednie prowadnice i kasetę.

Jak krok po kroku zmierzyć wnękę okienną z montażem na mur:

 1. Po pierwsze pamiętamy, że mierzymy zewnętrzne wymiary wnęki - czyli tam gdzie będzie roleta.
 2. Mierzymy szerokość wnęki, zachowując przy tym poziom,
 3. Następnie mierzymy wysokość wnęki, trzymając przy tym pion,
 4. Mierząc szerokość, należy dokonać pomiaru przynajmniej w trzech miejscach, zachowując przy tym poziom.
 5. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na wszelkie nierówności i ewentualne wypusty we wnęce okiennej, gdyż mogą one utrudnić swobodne umieszczanie i zamontowanie rolety.


W jaki sposób mierzyć moskitiery?

Wykonywanie precyzyjnych pomiarów okna zagwarantuje nam doskonałe dopasowanie produktu. Rozpocznij od otwarcia okiennego skrzydła, wykonaj pomiar prześwitu ramy wzdłuż i wszerz. Do tego zadania, użyj metalowej miarki, by pomiary pozostawały wiarygodne i możliwie jak najdokładniejsze, zawsze przykładaj ją przy samej ramie okna. Pomiar szerokości, najlepiej wykonywać u góry i u dołu ramy. Jeśli otrzymamy różniące się wyniki, należy przyjąć mniejszą wartość. Następnie dokonaj zmierzenia grubości zaczepów obrotowych. Spisz wszystkie wyniki i gotowe! Z takim przygotowaniem, możesz rozpocząć poszukiwanie najlepszej moskitiery dla Twojego domu, z gwarancją doskonałego efektu.

Instrukcje pomiaru moskitier

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło