Wraz z pojawieniem się wiosny, każdemu przychodzi większa chęć spędzania wolnego czasu w ogrodzie lub na tarasie. Piękno przyrody budzącej się do życia z pewnością sprawi, że człowiek od razu odżyje. Aby jeszcze milej spędzać ten czas na świeżym powietrzu, warto zainwestować w nowoczesne zadaszenia, które nie tylko gwarantują doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, ale jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną.

Pergola do ogrodu - niezbędny element letniego wypoczynku.

Pergola ogrodowa stanowi pewien element tzw. małej architektury, który pozwala na w pełni komfortowy odpoczynek w ciągu dnia. Jednocześnie stanowi nowoczesny rodzaj ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem, a nawet deszczem. Dlatego doskonale sprawdzi się niezależnie od warunków atmosferycznych.

Decydując się na zakup pergoli konsumenci stają przed pytaniem: pergola drewniana, czy aluminiowa? Konstrukcja pergoli, które znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego zostały wykonane z najwyżej jakości materiałów, jak aluminiowe profile, które są następnie malowane metodą proszkową. Z tego też względu jest możliwość idealnego dopasowania kolorystycznego, które doskonale zgra się z ogrodem i elewacją domu. Pergole wykonane z wysokiej jakości aluminium charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć i często zmienne warunki pogodowe.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy pergoli: przyścienne oraz wolnostojące. Ostateczny wybór należy do warunków montażowych oraz indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości nasi eksperci z przyjemnością pomogą w wyborze i dopasowaniu oferty.

Pergola tarasowa to idealny sposób na uprzyjemnienie sobie czasu spędzonego na zewnątrz. Odpoczynek w ogrodzie lub tarasie, czy balkonie od razu stanie się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. Jednak tego rodzaju konstrukcje zostały stworzone do jeszcze jednej ważnej funkcji. Otóż oprócz funkcji typowo zacieniającej i chroniącej wypoczywających przed nadmiernym nasłonecznieniem, pergola tarasowa wykorzystywana jest również jako element nadający budynkowi wizualnej lekkości, podpora dla zielonej roślinności czy nośnik oświetlenia.

Zastosowanie pergoli tarasowych.

Pergola sprawdzi się nie tylko w przydomowym ogródku, czy tarasie lub balkonie. Jest doskonała również, jako element ogródka restauracyjnego, czy terenów przyhotelowych. Niezależnie od miejsca postawienia konstrukcji będzie spełniać swoje główne zadanie, jednocześnie ciesząc oko.

Pergola jest konstrukcją, która została zaprojektowana jako źródło ochrony miejsca wypoczynku przed promieniami słonecznymi. Chociaż jeszcze do niedawna pergola kojarzyła się większości ludzi jako element stojący przy ścianie domu, to w rzeczywistości na rynku dostępne są modele wolnostojące, które dają możliwość umiejscowienia pergoli również w ogrodzie, bez konieczności opierania jej o ścianę budynku.

Dodatkowo każdy model różni się od siebie, przez co niejako kształtuje charakter i styl przestrzeni, na której się znajduje. Niektóre z przedstawionych modeli są w pełni klasyczne i dyskretne, mało rzucające się w oczy, z kolei inne mogą być bogato zdobione i różnymi rodzajami elementów dekoracyjnych. Przy niektórych modelach pergol ogrodowych możliwe jest dodatkowe udekorowanie ich przykładowo pnączami, czy konkretnymi rodzajami tkanin.

Pergola ogrodowa wyposażona w dach to nieocenione źródło cienia w upalny i słoneczny dzień. Jednak doskonale sprawdzą się również jako ochrona przed deszcze, śniegiem, a nawet gradem. W przypadku pergoli z dachem wykonanym z lekkiego materiału, to ochrona ogranicza się jedynie do promieni słonecznych, lekkich, przelotnych opadów, liści i innego rodzaju drobnymi zanieczyszczeniami.

Zastosowanie pergoli dodaje budynkowi lekkości oraz integruje go z pozostałą przestrzenią zewnętrzną. Niektóre z modeli oferują możliwość zamontowania dodatkowych zasłon, dzięki czemu miejsce odpoczynku jest praktycznie całkowicie odizolowane, co zwiększa poziom prywatności.

W ofercie dostępne są pergole o różnych wymiarach - od takich całkiem niewielkich kompaktowych, mieszczących jedynie dwa krzesła lub fotele, po nieco bardziej przestrzenne i rozbudowane konstrukcje. Pergola o charakterze rozsuwanym, najczęściej wykonana z wysokiej jakości metalu, początkowo może być niewielkich rozmiarów, a następnie rozrastać się według potrzeb do większych rozmiarów, dzięki wysuwanemu dachowi. Niektóre z modeli dostępnych na rynku umożliwiają również rozbudowę o dodatkowe moduły. Nowoczesne i stylowe pergole ogrodowe dostępne są w wielu opcjach, które można dopasować pod indywidualne potrzeby i oczekiwania. W pełni funkcjonalne i jednocześnie niezawodne.

Pergola daje szansę nie tylko na wizualne doznania, ale w praktyce jest nieocenionym elementem dającym poczucie wytchnienia w trakcie odpoczynku. Komfort i poczucie prywatności jest bardzo kluczowe w osiągnięciu spokoju, aby odpoczynek był efektywny.

Refleksole - doskonale uzupełnienie każdego okna.

Refleksole znane są również pod nazwą rolet typu screen. Jest to nic innego jak typ zasłony okiennej, której oczywiście głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Pionowa konstrukcja do zastosowania wewnętrznego lub zewnętrznego, wyposażona została w prowadnice listwowe lub linkowe. Dostępne są również modele wolnowiszące. Wybór uzależniony jest od możliwości montażowych i indywidualnych preferencji klienta.

Refleksol zapobiega nagrzewaniu się wnętrz, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację, a tym samym obniża koszty zużycia energii elektrycznej. Nowoczesne konstrukcje wyposażone w napęd elektryczny, dają możliwość wygodnego sterowania, w niektórych modelach nawet przy pomocy aplikacji mobilnej.

Co interesujące refleksole mogą być montowane nie tylko tradycyjnie w oknie, ale doskonale służą jako element pergoli ogrodowych.

Zamontowanie refleksoli w oknie lub pergoli daje poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Chronią przed wiatrem i zacinającym deszczem.

W celu większego dopasowania do pergoli zalecamy złożenie zamówienia pergoli wraz z dedykowanym refleksolem. Refleksole do pergoli można montować na dwa sposoby. Jednak najczęściej montuje się je do wnęki konstrukcji pergoli, czyli między podporami lub przykręcając je do czoła podpór pergoli. Oczywiście istnieje możliwość zakupu refleksoli do istniejących już konstrukcji, zarówno aluminiowych jak i drewnianych, stalowych czy betonowych.

Refleksole okienne dostępne są w niemal każdym wymiarze, przez co idealnie doprasowują się do indywidualnych potrzeb klientów. Rolety typu Screen są wykonane z najwyższej jakości materiałów i tkanin, które doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i ewentualnym przegrzaniem pomieszczenia. Komfortowa temperatura w pomieszczeniu jest niezwykle istotna w kwestii skutecznego odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Dzięki zastosowanym materiałom i tkaninom, refleksole gwarantują również osiągnięcie komfortu optycznego we wnętrzach, poprzez tłumienie i wyciszenie przenikania do wnętrza intensywnego światła promieni słonecznych.

Zwiększ poziom swojej prywatności.

Zamontowane refleksoly na dużych i przeszklonych powierzchniach zapewniają nie tylko optymalny poziom ochrony przeciwsłonecznej, ale jednocześnie dbają o komfort i poczucie prywatności domowników. Rolety Screen to doskonały sposób na wspomaganie pracy klimatyzatorów, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na spore oszczędności finansowe.

Wiele modeli refleksoli okiennych wyposażonych zostało w tzw. system Zip. Ma on za zadanie zapewnić większą stabilność oraz równomierne naprężenie rolety, dzięki czemu jest ona odporna na porywy wiatru nawet do 145 km/h.

To co z pewnością wyróżnia wysokiej jakości refleksole w porównaniu do innego typu rolet zewnętrznych to z pewnością niemal całkowite zahamowanie przenikania promieniowania cieplnego, przy jednoczesnej możliwości dostępu do światła dziennego, które pełni istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Stopień przenikania obrazu określany jest poprzez współczynnik otwarcia (OF), który określa jaki procent całego widoku jest odsłonięty. Im wyższy współczynnik otwarcia, tym wyraźniej widoczne to, co znajduje się za oknem. W przypadku współczynnika 0% widok jest całkowicie zasłonięty.

Na rynku można spotkać kilka rodzajów refleksoli:

  • refleksole montowane w kasecie - kaseta gwarantuje estetyczny wygląd a zarazem chroni tkaninę refleksola, przed mechanicznymi uszkodzeniami;
  • refleksole bez kasety - wyróżniają się lekką konstrukcją, doskonałą do zastosowania w każdym miejscu, nawet trudno dostępnym;
  • refleksole do zabudowy - model skonstruowany do zastosowania pod elewacją budynku, idealnie wpasowuje się w otwór okienny;
  • refleksole markizowe- innowacyjne rozwiązanie łączące cechy refleksola oraz markizy, z jednoczesną możliwością ustawienia różnych kątów otwarcia.

Szeroki wybór materiałów, z których wykonane zostały rolety, pozwala optymalnie dostosować je do oczekiwanych funkcji, jak również kwestii wizualnych.

Zamontowanie okiennego refleksola gwarantuje wysoki komfort odpoczynku w każdym pomieszczeniu. Z kolei postawienie funkcjonalnej pergoli ogrodowej w ogrodzie lub na tarasie, pozwoli cieszyć się doskonałym odpoczynkiem w otoczeniu przyrody bez względu na warunki atmosferyczne, zbyt duże słońce lub przelotny deszcz.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Zachęcamy do wybranej formy kontaktu. W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości chętnie służymy radą i pomocą. Z nami stworzysz idealne warunki do wypoczynku zarówno w domowym zaciszu, jak i w otoczenie pięknego ogrodu.


Aktualności