Markizy są prostym, funkcjonalnym zadaszeniem o ciekawym wyglądzie i wysokiej estetyce wykończenia. Podczas ciepłych, słonecznych dni zapewniają duży komfort termiczny we wnętrzach. Efekt ochrony przeciwsłonecznej markizy zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego została wykonana. Dobrze dobrane markizy potrafią obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o kilka stopni. W ofercie znajdą Państwo zarówno markizy tarasowe, balkonowe, jak i boczne.

Markiza tarasowa doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w restauracjach i kawiarniach. Produkt montowany jest bezpośrednio do budynku: na ścianach, sufitach oraz krokwiach. Markiza tarasowa pełni zarówno funkcję ochronną, jak i dekoracyjną. Wyróżniamy trzy rodzaje markiz z tarasowych. Najbardziej ekonomiczną wersją jest markiza bez kasety. Markiza w półkasecie zapewnia dodatkową ochronę materiału przed uszkodzeniem, z kolei najdroższa opcja, jaką jest markiza w kasecie, zapewnia pełną ochronę zarówno materiału, jak i mechanizmu przed warunkami atmosferycznymi.

Markiza balkonowa. Szukając skutecznego rozwiązania, które ochroni balkon, niewielki taras lub okno przed promieniami słonecznymi, warto wybrać markizę balkonową. Dzięki specjalnej konstrukcji, która pozwala uzyskać większy kąt nachylenia, doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie montaż tradycyjnej markizy balkonowej by się nie sprawdził. Dodatkowo dolne ramię markizy balkonowej wyposażone jest w sprężynę, która z jednej strony uniemożliwia składanie się ramion podczas silnego wiatru, a z drugiej strony pomaga napiąć tkaninę.

Markiza boczna do nowoczesne rozwiązanie, które pomaga ochronić nasz taras lub balkon przed wiatrem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ponadto pozwala uzyskać wysoki komfort odpoczynku oraz poczucie prywatności. Wszystkie produkty oferowane przez nasz sklep z markizami są wykonane z najwyższej jakości materiałów.


Aktualności