Okno 2-skrzydłowe U+RU (Pionowo)

?
Okno 2-skrzydłowe U+RU (Pionowo)
Cena brutto 977,24 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Okna dwuskrzydłowe, tym bardziej te wykonywane na wymiar stanowią funkcjonalne oraz praktyczne rozwiązanie, które potrafi się równocześnie odznaczać bardzo eleganckim designem. Cechą wyróżniającą zdecydowanie ten typ stolarki okiennej będzie obecność dwóch odrębnych skrzydeł. Nie tylko sprawiają one, iż okna pcv są łatwiejsze w obsłudze, ale także zwracają uwagę bardzo klasyczną stylistyką. Okna tego rodzaju dostępne są w sprzedaży w wielu różnorodnych konfiguracjach, rozmiarach oraz kolorystycznych wariantach.


Okna dwuskrzydłowe - budowa oraz wymiary


Okna plastikowe dwuskrzydłowe spotyka się najczęściej w wersji kwadratowej albo prostokątnej. Ich budowa oraz konfiguracja zależne są od parametrów wybranych modeli. Każdy z nich posiada dokładnie sprecyzowaną metodę otwierania. Okna mające dwa skrzydła w standardzie otwiera się w systemie rozwierno-uchylnym. Większość spośród dostępnych na rynku modeli ma białą barwę, niemniej jednak klienci znaleźć mogą również warianty o naprawdę oryginalnej kolorystyce. Dwuskrzydłowa okienna stolarka, może zostać dodatkowo rozbudowana o inne akcesoria, które będą w stanie podnieść jej walory wizualne oraz praktyczność użytkowania.


Jak są zbudowane okna dwuskrzydłowe?


Okna dwuskrzydłowe, zaliczane są do najbardziej tradycyjnych typów okiennej stolarki. Nadają klasyczny wygląd budynkom mieszkalnym. Wyróżniają się tym, iż posiadają element konstrukcyjny odpowiedzialny za podział płaszczyzny okna w pionie, zwykle pod postacią słupka. W przypadku większości dostępnych na rynku modeli, pozostaje on zupełnie nieruchomy. Ten element łączy trwale górną część ościeżnicy z dolną. Słupek zawsze jest dobrze widoczny, także po otwarciu dwóch skrzydeł okna. Tego rodzaju okna umożliwiają również niezależne od siebie otwieranie każdego ze skrzydeł.


Jakie są standardowe wymiary okien dwuskrzydłowych?


Systemy okiennej stolarki mającej dwa skrzydła, za każdym razem mają dokładnie określone wymiary, zwykle podawane kolejno według szerokości oraz wysokości. Warto mieć na względzie te parametry w czasie dokonywania zamówienia, celem uniknięcia kupna konstrukcji nieodpowiednio dobranej do otworów okiennych. Wymiary standardowe wybranych modeli są niczym nieograniczone, co jest rezultatem technologicznych względów. Dostępne w sprzedaży okna mogą mieć maksymalnie 1500 mm wysokości oraz szerokości. W wypadku okien dwuskrzydłowych na balkon, wysokość rośnie nawet do 2300 mm.


Jak powinien wyglądać montaż okien dwuskrzydłowych?


Należy mieć zawsze na względzie, iż okna dwuskrzydłowe muszą być zamontowane w budynkach w taki sposób, aby spełniały one wymogi zawarte w projekcie budowlanym. Aby zaś ograniczyć tak zwane mostki liniowe, można całkowicie albo częściowo wysunąć ościeżnicę poprzez lico albo też założyć je w ościeżu. Dzięki temu będziemy się mogli cieszyć większym cieplnym komfortem w wybranym budynku.


Okna dwuskrzydłowe - jakie są ich zalety?


Okna dwuskrzydłowe dodają budynkom klasycznego kształtu. Jeszcze nie tak dawno wszystkie okna były dwu lub nawet trójskrzydłowe, ponieważ zrobienie jednej sporej szyby było bardzo kosztowne pod względem technologicznym. Okna te lubiane są również przez osoby, które boją się ewentualnych skoków temperatury w budynku na skutek zbytniego wietrzenia, a preferują posiadanie cały czas uchylonych okien.

Okna dwuskrzydłowe o takich samych wymiarach będą oknami mocniejszymi, aniżeli ich jednoskrzydłowe wersje: ramy nie będą się aż tak naprężały podczas otwierania. Z pewnością rzadziej też będą wymagały dokonywania odpowiedniej regulacji.


Kiedy warto zdecydować się na okna dwuskrzydłowe?


Okna dwuskrzydłowe wybiera się najczęściej do starszego rodzaju budownictwa. Sporą część jednorodzinnych domów, w których przeprowadzane są remonty generalne, wyposaża się właśnie w dwuskrzydłowe okna. Inwestorzy są zdecydowani na ich zamontowanie z tego względu, iż są naprawdę bardzo praktyczne oraz funkcjonalne. Dosyć łatwo się je również zakłada, potrafią zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa, a także cieplny komfort. Modele okien dwuskrzydłowych możemy także spotkać w starych kamienicach, chociaż w wyremontowanych i nowoczesnych obiektach, które stylizuje się na styl retro także. Dzięki zróżnicowaniu pod względem wzornictwa, okna te mogą być bardzo łatwo dopasowane do różnych budynków. Co bardzo ciekawe, tego typu konstrukcje można również łatwo rozbudować o dodatkowe wyposażenie, przykładowo ukryte nawiewniki czy też zawiasy.

Warto mieć na uwadze, iż w dzisiejszych czasach produkuje się nierzadko modele, które posiadają już trochę mniejsze części odpowiadające za podział płaszczyzny okien. Pozwala to na uzyskanie dosyć szerokiego widoku na zewnątrz podczas otwarcia obu części okna. Elementy dzielące przestają być widoczne i możliwe jest podziwianie krajobrazów na zewnątrz budynków. Z całą pewnością, jest to bardzo ciekawa opcja na nowoczesną produkcję okien w wersji dwuskrzydłowej.

Okna dwuskrzydłowe stosowano już parę dekad temu i obecnie stają się ponownie coraz bardziej powszechne, z uwagi na ich bardzo nowoczesną metodę produkcji. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku budownictwa tradycyjnego, jak również mogą być montowane w kamienicach w stylu retro. Warto zaś zdecydować się na ich zamontowanie, jeżeli posiadamy do wyboru dwuskrzydłową albo jednoskrzydłową stolarkę i możemy pozwolić sobie na tę pierwszą opcję, gdyż poza funkcjonalnością są one naprawdę bardzo stylowe.


Okna dwuskrzydłowe czy jednoskrzydłowe?


Okna dwuskrzydłowe odróżniają się od jednoskrzydłowych przede wszystkim budową, co w sporym stopniu przesądza o możliwościach ich zastosowania w budynkach. Podczas wyboru konkretnego rozwiązania warto będzie kierować się na przykład częstotliwością, z jaką mają być docelowo otwierane ościeżnice. W wypadku pomieszczeń wymagających regularnego oraz częstego wietrzenia, okna mające dwa skrzydła sprawdzają się znacznie lepiej. Sposób ich otwierania jest wygodniejszy i daje nam więcej możliwości, z uwagi na możliwość odchylania wyłącznie jednej z ościeżnic. Okna mające taką konstrukcję lepiej sprawdzają się również na sporych wysokościach, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim przy okazji konieczności ich regularnego umycia.


Kwestie montażowe oraz konstrukcyjne


Ułożenie okien mających dwa skrzydła w otworach dopiero co wybudowanych budynków, powinno zostać wykonane zgodnie z projektem budowlanym oraz dokumentacją techniczną. Całkowite albo częściowe wysunięcie ościeżnicy poprzez lico, albo też montaż w ościeżu jest najlepszą metodą na ograniczenie pojawiających się liniowych mostków termicznych. Takie rozwiązanie będzie ochroną przed ewentualnym skraplaniem się pary wodnej na wewnętrznej stronie powierzchni ościeżnicy, ościeża, jak i przestrzeni łączącej ścianę z oknem. Stolarkę dwuskrzydłową wysuniętą przed lico muru trzeba ułożyć w warstwie termicznej izolacji. Do zamocowania stosowane są systemowe rozwiązania, przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych konsol, wsporników, kątowników czy też ram nośnych.

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło