Okno 3-skrzydłowe R+R+RU

?
Okno 3-skrzydłowe R+R+RU
Cena brutto 1 396,67 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Obserwując budynki sprzed 30-40 lat i te współcześnie budowane, nie jest trudno zauważyć, iż jednym spośród elementów, którym się one od siebie różnią jest rozmiar okien. Zamiast wąskiego okna jednoskrzydłowego albo dwuskrzydłowego, mamy okno trzyskrzydłowe. Spore przeszklenia dominują zdecydowanie w budownictwie nowoczesnym. I to nie tylko w przypadku jednorodzinnych domów, ale też w wypadku wielorodzinnych domów. Widok trzech przeszkleń o sporych rozmiarach, nie jest już na pewno czymś zaskakującym. Przede wszystkim w jednorodzinnym budownictwie zakłada się duże okna trzyskrzydłowe, żeby możliwie najbardziej połączyć pomieszczenie z otoczeniem. Duże okna na wymiar są mile widziane w obecnym budownictwie nie tylko przez architektów, ale również i użytkowników.

Okno 3-skrzydłowe - jakie są jego zalety?

Najważniejszą zaletą okna 3-skrzydłowego będzie dobre doświetlenie pomieszczenia. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim zimą oraz jesienią, kiedy dni są nierzadko pochmurne i dość krótkie. Po drugie wnętrza, zyskują optyczną przestronność, wydają się być większe i znacznie bardziej nowoczesne. Jeśli ściana z oknem 3-skrzydłowym będzie wychodziła na ogród czy taras, to można odnieść wrażenie, iż pomieszczenia połączone są niemalże z otoczeniem. Tego rodzaju stolarka okienna nadaje też budynkom wyjątkowego wyglądu, prezentuje się bardzo estetycznie. Okna trzyskrzydłowe, mają większą całkowitą powierzchnię, aniżeli dwuskrzydłowe, co pozwala na łatwiejsze docieranie promieni słonecznych w dzień. Chociaż może się wydawać inaczej, tego typu okna nie są trudne do utrzymania w czystości. Wystarczy szmatka oraz płyn do mycia szyb.

Gdzie najlepiej sprawdzają się okna PCV 3-skrzydłowe?

Okna 3-skrzydłowe sprawdzą się bardzo dobrze nie tylko w nowoczesnym, ale również i w klasycznym budownictwie. Możemy wykorzystać je zarówno w jednorodzinnych domach, ale również w blokach mieszkalnych. W domach jednorodzinnych można je zastosować z powodzeniem w sypialni czy też w pokoju gościnnym. Zwykle będą to przestrzenie mające dużą powierzchnię i potrzebujące regularnie przeprowadzanego wietrzenia. Wiele osób chce zamontować okno 3-skrzydłowe w swojej kuchni. Takie rozwiązanie pozwoli uzyskać maksymalną ilość światła, co jest niezbędne podczas przygotowywania różnych posiłków, jak również często ich spożywania przy kuchennym stole.

Okna dwuskrzydłowe czy trzyskrzydłowe?

Czy warto jest zdecydować się na okna trzyskrzydłowe? Okna dwuskrzydłowe różnią się konstrukcyjnie w dużym stopniu od okien trzyskrzydłowych. Sporo zależało będzie od częstotliwości z jaką otwierane są ościeżnice. Jeśli pomieszczenia trzeba często i regularnie wietrzyć, najlepszym rozwiązaniem mogą być okna trzyskrzydłowe. Zapewnią one większy komfort otwierania, tym bardziej w wypadku ram o sporych wymiarach. Istotną kwestię stanowi także format, jaki mają okna pcv. Jeśli są one odpowiednio szerokie, warto zastanowić się nad wariantem trzyskrzydłowym. Wymiary oraz budowa okien 3-skrzydłowych Okna plastikowe 3-skrzydłowe standardowo produkuje się w wersji kwadratowej albo prostokątnej. Ich budowa i konfiguracja zależne są od parametrów wybranych modeli. Każdy spośród nich ma jasno określony sposób otwierania. Okna z trzema skrzydłami standardowo można otwierać w systemie rozwierno-uchylnym. Większość modeli ma biały kolor, niemniej jednak można znaleźć także egzemplarze o oryginalnej kolorystyce. Trzyskrzydłowa stolarka okienna może zostać rozbudowana dodatkowo o inne akcesoria, które będą w stanie zwiększyć jej walory wizualne oraz praktyczność. W przypadku tego typu okien, można z powodzeniem zastosować nowoczesne rolety.

Budowa

Okna 3- skrzydłowe zaliczane są do najbardziej tradycyjnych typów stolarki okiennej, która dostępna jest w ogóle na rynku. Nadają budynkom klasyczny wygląd. Ich cecha wyróżniająca, to obecność elementów konstrukcyjnych dzielących płaszczyznę okna w pionie, zwykle pod postacią słupków. W większości modeli, są one nieruchome. Elementy te łączą trwale część dolną ościeżnicy z górną. Słupki zawsze pozostają widoczne, także po otwarciu wszystkich skrzydeł okiennych. Okna tego rodzaju, umożliwiają również niezależne od siebie otwarcie każdego ze skrzydeł. Dzięki temu, zależnie od pogody i indywidualnych upodobań, możemy wpuścić do pomieszczenia mniej albo więcej ilości światła.

Kwestie montażowe oraz konstrukcyjne

Montaż okien posiadających trzy skrzydła w otworach nowo powstałych budynków, powinien zostać przeprowadzony zgodnie z projektem budowlanym, jak i techniczną dokumentacją. Całkowite albo częściowe wysunięcie się ościeżnicy przez lico, albo też zamontowanie w ościeżu, jest najlepszą z możliwych metod na ograniczenie mostków termicznych. To rozwiązanie będzie chroniło przed procesem skraplania się pary wodnej na wewnętrznej stronie powierzchni ościeżnicy, ościeża, jak i oczywiście przestrzeni będącej połączeniem okna ze ścianą. Trzyskrzydłowa stolarka okienna wysunięta przed lico muru, musi być założona w warstwie termicznej izolacji. Do montażu używane są systemowe rozwiązania, przy zastosowaniu konsol, wsporników, ram nośnych albo kątowników.

Okna 3- skrzydłowe - co wpływa na ich cenę?

Cena stolarki okiennej 3-skrzydłowej PCV jest kwestią, którą powinno się mieć na pewno na uwadze w czasie dokonywania jej zakupu. Konstrukcja standardowa przygotowana z tworzywa PCV, jest na ogół znacznie tańsza, aniżeli okna plastikowe przygotowane pod indywidualne zamówienie na wymiar danego klienta. Właściwe wybranie gabarytów okien, ma ogromne znaczenie jeszcze na etapie powstawania projektu domu. Modele trzyskrzydłowe w formacie standardowym, są znacznie tańsze w produkcji i nie będą wymagały wprowadzenia najmniejszych chociażby modyfikacji, a ponadto można na nie łatwo natrafić. Istotną kwestią pozostaje tutaj zrównoważony proces ich powstawania, jak i dosyć ograniczona liczba powstających na samym końcu odpadów. Dzięki czemu, możemy zadbać nie tylko o zasobność swojego portfela, ale również o środowisko naturalne. Podsumowując powyższe warto jest zauważyć, iż stolarka okienna 3-skrzydłowa, jest jedną spośród wielu opcji w obszernym wachlarzu możliwości co do wyboru okien. Podejmując decyzję w tymże zakresie, musimy kierować się głównie technologicznymi możliwościami, surowcem, który najlepiej spełni nasze indywidualne oczekiwania, ale także estetyką wykonania. Okna 3-skrzydłowe mają szereg zalet. Jedną z najważniejszych spośród nich, będzie możliwość dobrego doświetlenia pomieszczenia, przez co może się ono także wydawać optycznie większe. Sprawdzą się świetnie w kuchni, gdzie docieranie dużej ilości promieni słonecznych, jest niezbędne do przygotowywania potraw, jak również do spożywania ich przy wspólnym, rodzinnym stole. Okna 3-skrzydłowe wbrew temu, co może się wydawać, nie są trudne do utrzymania w czystości. Do ich wymycia wystarczy nam miękka ściereczka i płyn do mycia szyb. Są też komfortowe w użytkowaniu, bowiem możemy je na przykład tylko uchylić albo otworzyć w całości.

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło