Balkon R+R (Ruchomy słupek)

?
Balkon R+R (Ruchomy słupek)
Cena brutto 1 568,95 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Wielu z nas borykało się już z wydarzeniem związanym z remontem mieszkania, domu, albo budową nowego domu. Podczas jego urządzania nieraz zastanawiamy się także nad tym, jakie drzwi balkonowe zamontować. W tym artykule zostaną ukazane informacje na temat drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, zapraszam Cię do lektury tego tekstu.

Ruchomy słupek - co to jest?


Ruchomy słupek jest elementem konstrukcyjnym stosowanym w oknach albo w drzwiach, który w trwały sposób jest połączony z jedną z ram skrzydła, tym samym pozwalając na zachodzenie na siebie skrzydeł. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia uzyskanie efektu podziału okien lub drzwi w pionie przy ich zamknięciu, jednak po otworzeniu możemy cieszyć się możliwością pełnej nieprzedzielonej słupkiem przestrzeni. Ruchomy słupek stosuje się zarówno w oknach, jak i drzwiach balkonowych.

Drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem - kiedy warto je stosować?


Kiedy zastanawiamy się nad wyborem drzwi balkonowych, może pojawić się w nas myśl o tym, aby wybrać takie z ruchomym słupkiem. W jakich sytuacjach warto je zastosować? Słupki wykorzystuje się do dzielenia płaszczyzny drzwi balkonowych w pionie. Kiedy zastosujemy słupek stały, zwany też rzeczywistym, staje się on nieruchomym elementem konstrukcji drzwi balkonowych, którego zadaniem jest trwałe łączenie części dolnej z górą ościeżnicy. Tego typu słupek będzie zawsze widoczny, także po otwarciu drzwi balkonowych. Drzwi balkonowe montowane wraz ze słupkiem stałym posiadają jednak pewną cechę charakterystyczną - można otwierać pojedyncze skrzydła, niezależnie bez pozostałych.

W przypadku drzwi balkonowych stosowanych wraz z słupkiem ruchomym często określanym także mianem symulowanego charakterystyczna pionowa linia podziału będzie widoczna tylko w przypadku zamkniętych drzwi balkonowych. W tego typu drzwiach zazwyczaj możemy wyróżnić dwa rodzaje skrzydeł - czynne, czyli takie z klamką, oraz bierne, czyli to, do którego zostanie przymocowany na stałe słupek. W praktyce skutkuje to zatem tym, że nasz ruchomy słupek będzie otwierać się za każdym razem wraz ze skrzydłem biernym, co sprawi wrażenie znikania, a przede wszystkim nie będzie dzielić przestrzeni. W tym miejscu warto nadmienić, że ważne jest zachowanie właściwej kolejności otwierania naszych skrzydeł drzwi balkonowych, która jest następująca - na samym początku należy otworzyć skrzydło czynne, a dopiero później bierne.



Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem


Jeżeli zdecydujemy się na drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem, to oczywistą rzeczą jest, iż za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko aspekt czysto estetyczny, ale przede wszystkim użytkowy. Jeżeli po szerokim otwarciu naszych drzwi, nie mamy po środku słupka, który dzieli nam pionowo przestrzeń, to nie tylko zyskujemy w ten sposób więcej światła w naszym domu, czy mieszkaniu, ale także możemy się cieszyć swoje oczy niezakłóconym w żaden sposób widokiem na zewnątrz. Kolejny aspekt to oczywiście komfort zwłaszcza wtedy gdy musimy przenieść coś większego, na przykład meble lub inne przedmioty.

W przypadku zdecydowania się na zamontowanie drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem warto pomyśleć także to swego rodzaju dodatkowym wyposażeniu, które może okazać się niezwykle przydatne i pomocne. Zdecydowanie się na nie może sprawić, że użytkowanie drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem będzie o wiele bardziej bezpieczne i komfortowe. Jakie są te dodatkowe usprawnienia, o których możemy pomyśleć, decydując się na drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem? Możemy do nich zaliczyć między innymi:

  • niski próg - który będzie nam umożliwiać wygodne, a przede wszystkim bezpieczne przejście bez zbędnych barier. Będzie to możliwe dzięki użyciu specjalistycznych zaczepów ramowych oraz narożników z charakterystycznym grzybkiem. Zdecydowanie się na zastosowanie niskiego progu w naszych drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem pozwoli nam nie tylko bezpiecznie się przez nie przemieszczać, ograniczając ewentualne potknięcia się, ale także umożliwi łatwiejsze przemieszczanie się wózków inwalidzkich lub dziecięcych.
  • zatrzask balkonowy - jest to niewielkie urządzenie, które umożliwia przymknąć za sobą drzwi po wyjściu na balkon, oraz je otworzyć. Zatrzask został zaprojektowany w taki sposób, aby swoim działaniem przytrzymać skrzydło w ościeżnicy, co sprawia, iż te nie otwiera się samoczynnie oraz niweluje skutecznie możliwość trzaskania czy przeciągów. W przypadku szczegółów odnośnie do prawidłowego dobrania właściwego zatrzasku zachęcamy do skontaktowania się z nami przez kontakt podany na stronie internetowej naszego sklepu.
  • podnośnik FH - do swojego funkcjonowania korzysta z mechanizmu wahadła, poprzez lekkie uniesienie skrzydła, ułatwia jego płynne i sprawne zamknięcie. Jest bardzo przydany zarówno w przypadku dużych i ciężkich okien, jak i drzwi balkonowych. Montażu tego urządzenia dokonuje się poprzez przykręcenie go we właściwym miejscu na ramie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż podnośnik FH powinien być dobrany do profilu drzwi balkonowych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem, czy to drogą telefoniczną, czy przez podany adres e-mail. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

 

Drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem - jak je obsługiwać?


Kolejne z pytań, które może pojawić się w naszych głowach, kiedy rozważamy zakup drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem, może tyczyć się tego, jak je obsługiwać? W tym miejscu warto nadmienić, że obsługiwanie drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem będzie zależało od konfiguracji okuć zastosowanych w naszych konkretnych drzwiach balkonowych. W związku z powyższym obsługiwanie ich może wyglądać następująco:

  • za pomocą jednej klamki zamontowanej na skrzydle czynnym oraz specjalnej dźwigni znajdującej się na skrzydle biernym. W takim przypadku, jeżeli naszym zamiarem będzie chęć otwarcia obu skrzydeł naszych drzwi balkonowych z ruchomym słupkiem, na początku powinniśmy otworzyć skrzydło czynne, a dopiero później dokonać odblokowania skrzydła biernego za pomocą zamontowanej w nim wcześniej wspomnianej dźwigni. W przypadku wybrania tego rozwiązania należy pamiętać o zamontowaniu odpowiednio dobranej zasuwnicy na skrzydle biernym.
  • za pomocą jednej klamki zamontowanej na skrzydle czynnym oraz specjalnej dźwigni z przyciskiem znajdującej się na skrzydle biernym. W takim przypadku zasada działania jest zbliżona do tego opisanego wyżej w tekście, w przypadku dźwigni na skrzydle biernym. To jednak co rozróżnia te dwa mechanizmy w działaniu to fakt, że wcześniej wspomniany przycisk, umożliwia nam wygodne zwolnienie dźwigni, która następnie samoistnie wyskoczy, co skutkuje tym, że nie będziemy zmuszeni do ręcznego wyciągania jej z wrębu skrzydła. W przypadku wybrania tego typu rozwiązania należy pamiętać o zamontowaniu odpowiednio dobranej zasuwnicy na skrzydle biernym.
  • za pomocą dwóch klamek zamontowanych na obu skrzydłach. W takim przypadku w naszych drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem oba skrzydła będą posiadać klamki służące do ich otwierania oraz zamykania. W przypadku wybrania tego typu rozwiązania należy pamiętać o zamontowaniu odpowiednio dobranej zasuwnicy na skrzydle biernym.

 

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło