Balkon R+FIX

?
Balkon R+FIX
Cena brutto 1 375,14 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Posiadasz w domu taras lub balkon? A może planujesz budowę w domu, w którym się one pojawią? Świetnie się składa! Drzwi balkonowe RRU, czyli drzwi dwuskrzydłowe rozwierno- i rozwiernouchylne to produkt, który z pewnością sprawdzi się w Twoim domu. Dlaczego? Przeczytaj i poznaj zalety drzwi balkonowych RRU. Podpowiadamy również, dlaczego warto je wybrać!

Drzwi balkonowe – jedno- czy dwuskrzydłowe?

Drzwi balkonowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Oprócz klasycznych modeli z oknem oraz drzwiami jednoskrzydłowymi, które de facto ze względu na swoją budowę są tanie – na rynku można znaleźć także dwuskrzydłowe drzwi balkonowe RRU. Te pierwsze zdecydowanie częściej pojawiają się w blokach, gdzie balkony są z reguły małe. Nie ma więc potrzeby, by zakładać drzwi podwójne. Z kolei drzwi balkonowe dwuskrzydłowe RRU świetnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie oraz wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z dużymi balkonami oraz jeszcze większymi tarasami. Podwójne drzwi balkonowe z PCV to również świetny pomysł na drzwi prowadzące z salonu do ogrodu. Duże przeszklenia wpuszczą do pomieszczenia jeszcze więcej światła. Co więcej, odsłonią one widok z salonu na ogród, co oczaruje wszystkich – zarówno domowników, jak i gości. Piękne widoki staną się niezwykłą ozdobą salonu. Zwłaszcza zimą, kiedy pogoda na zewnątrz zniechęca do wychodzenia na zewnątrz. Dzięki dużym, dwuskrzydłowym drzwiom na wymiar, będzie się można jednak poczuć jak w ogrodzie – i to bez wychodzenia z ciepłego domu.

Plastikowe drzwi balkonowe przesuwne czy rozwierane?

Dostępne na rynku drzwi i okna balkonowe PCV różnią się od siebie także pod względem sposobu, w jaki się otwierają. Obok tradycyjnych modeli rozwieranych, istnieją również drzwi RRU (z 1 skrzydłem rozwiernym oraz 1 rozwiernouchylnym) oraz drzwi przesuwne. Które zatem wybrać? Niewątpliwie największą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że zajmują one mniejszą ilość miejsca. Dlatego tez sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy wolny centymetr. W dodatku są lekkie i łatwe w otwieraniu. Wszystko za sprawą innowacyjnych systemów otwierania, które działają w oparciu o prowadnice. Kolejną propozycją są również tradycyjne okna rozwierane, które są tanie i równie łatwe w użytku. Ponadto są one ogólno dostepne i bez problemu można kupić je w sklepach stacjonarnych. Decydując się na nie, należy uwzględnić miejsce, jakie będzie potrzebne do otworzenia skrzydła drzwi. Podobnie jak modele przesuwne pozwalają również na wentylację pomieszczeń. Niestety jednak oba te modele mogą się one nie sprawdzić, jeżeli w mieszkaniu są zwierzaki. Rozsunięcie okna może bowiem sprawić, że kot, czy pies niepostrzeżenie opuszczą mieszkanie. W takim wypadku znacznie lepszym wyborem okażą się okna balkonowe RRU. Wystarczy bowiem, że w celu przewietrzenia mieszkania otworzysz jedno ze skrzydeł – uchylając je w górnej części. W ten sposób wpuścisz do mieszkania świeże powietrze, nie wypuszczając przy tym zwierzaka ze środka.

Jakie wymiary drzwi balkonowych wybrać?

Z reguły producenci drzwi balkonowych oferują wiele różnych rozmiarów. Dzięki temu bez problemu można je dopasować do własnych potrzeb, czy wysokości sufitu. W przypadku klasycznych drzwi balkonowych z jednym skrzydłem ich wymiary powinny wynosić minimum 85x180 cm. W przypadku modeli dwuskrzydłowych powinny one wynosić minimum 140x180 cm. Z reguły jednak wybiera się szersze modele, których szerokość stanowi minimum 180 cm. Oczywiście istnieją również większe modele, np. plastikowe drzwi balkonowe 240x240 cm, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku dużych tarasów.

Drzwi balkonowe rozwiern uchylne – czemu warto w nie zainwestować?

Drzwi na balkon powinny być przede wszystkim funkcjonalne. I takie właśnie są okna balkonowe RRU, które zapewniają łatwego dostępu do ogrodu, tarasu, bądź na balkon. To jednak dopiero początek ich zalet, które prezentujemy poniżej.

Łatwy dostęp

Okna rozwierno–uchylne to świetna opcja dla osób dysponujących małym metrażem w mieszkaniu. Nie musimy bowiem otwierać okien, zdejmując wszelkie przedmioty z parapetu. Wystarczy, kiedy je uchylimy, skrzydło okienne nie zajmuje więc żadnej przestrzeni. Otwieranie okien znajdujących się w trudno dostępnych miejscach może być jeszcze prostsze, jeśli klamki okien umieścimy w dolnej części skrzydła okiennego, a oprócz tego wybierzemy mechanizm okucia, który wymusza otwarcie albo uchylenie skrzydła po ustawieniu klamki we właściwym położeniu. W takich nowoczesnych modelach okien użyto klamki o dłuższym ramieniu, dzięki czemu moment obrotowy jest większy, a obsługa nawet sporych okien staje się niezwykle komfortowa.

Bezpieczeństwo

Masz w domu dzieci lub zwierzęta? Postaw na okna balkonowe RRU, a zyskasz pewność, że nie wydostaną się one na zewnątrz bez Twojej wiedzy. Drzwi i okna balkonowe RRU można bowiem uchylać wyłącznie u góry, co sprawia, że aby wywietrzyć pomieszczenie, wcale nie trzeba otwierać okna na oścież. Dzięki temu ani Twoja pociecha, ani zwierzak nie wyjdą na balkon, a Ty odetchniesz z ulgą. Zwłaszcza jeżeli nie mieszkasz na parterze. Warto również zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do drzwi przesuwnych modele te mają klamkę, która ze względu na wysokość zawieszenia, może utrudnić dziecku otworzenie drzwi na balkon.

Regulacja wielkości szczeliny

Wiele modeli okien rozwiernouchylnych oferuje możliwość wielostopniowego uchylania skrzydła. Dzięki temu zimą możesz ustawić mniejszą szczelinę, którą do środka dostanie się mniej chłodnego powietrza. Tym samym unikniesz zbytnich strat ciepła, które ucieka z wietrzonych pomieszczeń. Z kolei latem możesz je otworzyć na oścież. Co więcej, taki mechanizm, pozwala uniknąć trzaskania oknem w trakcie przeciągów.

Uniwersalność

Robione na wymiar okna balkonowe RRU pasują praktycznie do wszystkich wnętrz. Bez problemu można je wykorzystać w aranżacji nowoczesnego salonu, czy nawet i kawiarni lub restauracji z wyjściem tarasem. Dzięki temu wybierając okna, wcale nie musisz przejmować się tym, że gdy za parę lat zmienisz wystrój mieszkania, okna mogą nie pasować. Znakomicie odnajdą się zarówno we wnętrzach skandynawskich, boho, jak i aranżacjach loftowych. Funkcje dekoracyjne Duże okna balkonowe RRU to także duże pole do popisu dla firan i zasłon. Jeżeli więc jesteś fanem tego typu tekstyliów w domu, koniecznie uwzględnij duże okna balkonowe.

Montaż drzwi rozwiernouchylnych – o czym warto pamiętać?

Na końcu warto również wspomnieć kilka słów o tym, o czym należy pamiętać podczas montażu drzwi balkonowych. Czy zajmujesz się tym własnoręcznie, czy zlecasz to zadanie ekipie remontowo-budowlanej – należy pamiętać o tym, by ościeżnica drzwi balkonowych zachodziła na warstwę wykończenia tarasu. Dzięki temu w trakcie opadów woda deszczowa będzie spływać na okładzinę zewnętrzną, a nie pod nią. Warto również pamiętać o tym, by pomiędzy ramą a nawierzchnią zastosować dobrej jakości spoiwo uszczelniające. W przeciwnym razie wilgoć może przedostać się do szczeliny. Zajmując się tym, należy również pamiętać o tym, by nie zachodzić warstwami wykończeniowymi na szczelinę odpływową. Jeżeli tak się tanie, może to spowodować, że w przyszłości woda dostanie się pod warstwy tarasu czy balkonu. Co więcej, przestrzeń pomiędzy drzwiami balkonowymi a ich klinami podkładowymi należy wypełnić pianą montażową. Im dokładniej się to zrobi, tym mniejsze ryzyko, ze w przyszłości drzwi balkonowe wypadną ze ściany, co się zdarza – zwłaszcza jeżeli używa się słabej jakości pianki montażowej.

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło