Okno 2-skrzydłowe RU+FIB
Nie wiesz co wybrać? Sprawdź nasz przewodnik po oknach!
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Tabela wymiarów w pytajniku ⇗
Opis produktu
Sporych rozmiarów przeszklenia okien, które prowadzą na taras czy też balkon są nierzadko wybierane do nowo powstających domów. Za ich sprawą pomieszczenia wyglądają bardzo elegancko i są znakomicie doświetlone. Popularne są chociażby okna balkonowe rozwierane, które mogą być przy tym uchylne oraz okna przesuwne, niemniej jednak nabyć można również okna harmonijkowe. Dostępne typy okien na balkon sprawiają, iż bez przeszkód możemy je montować nie tylko w dużych, ale również i w małych pomieszczeniach.
Okna balkonowe - jak dokonać ich właściwego wyboru?
Okna balkonowe, szczególnie te wykonane na wymiar umożliwiają swobodne korzystanie domownikom z tarasu czy też balkonu, są także ważną częścią dekoracyjną bryły budynku i wnętrza. Mogą mieć one nawet do 5 metrów szerokości, co ma wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni pomieszczenia, otwarcie widoku z domu na panoramę miasta albo na ogród i doświetla bardzo dobrze pomieszczenie. Równocześnie sporych rozmiarów przeszklenia sprawią, iż wnętrze stanie się stylowe i bardzo eleganckie. dostępność różnych typów okien na balkon sprawia, iż możliwe jest ich łatwe dopasowanie do pomieszczeń mających różną wielkość. Producenci oferują nam także sporo niezbyt typowych okien na balkon. Interesującym zastosowaniem odznaczają się przykładowo okna balkonowe dachowe, które montowane są w połaci dachu. Otwierając się, tworzą niewielki daszek oraz przeszklony balkon. Poddasze zapewnione ma dzięki temu doskonałe doświetlenie, zaś dach wygląda bardzo estetycznie.
Okna balkonowe PCV - czym się wyróżniają?
Okna pcv robione są z polichlorku winylu, czyli syntetycznego polimeru zaliczanego do polimerów winylowych. Do jego powstania dochodzi na skutek procesu polimeryzacji chlorku winylu. Surowiec ten zaliczany jest do sztucznych tworzyw o bardzo dobrych termoplastycznych właściwościach. Okna plastikowe, odznaczają się przy tym sporą wytrzymałością mechaniczną, jak również wykazują odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i różnych rozpuszczalników czy innego typu chemicznych substancji. Zrobione z niego okna balkonowe są bardzo szczelne i nie wymagają nieustannej konserwacji.
Okna balkonowe PCV - najważniejsze parametry
Okna balkonowe wykonane z PCV zawdzięczają swoją szczelność oraz izolacyjność budowie profili. W przypadku starszych modeli, mieliśmy do czynienia z trzema komorami w profilu ramy, zaś dzisiaj może ich być nawet i osiem. Inną istotną kwestię stanowi ilość okien, a więc i komór szybowych. Przestrzeń pomiędzy szybami nierzadko zostaje wypełniona argonem albo też innym szlachetnym gazem. Następny ważny parametr to klasa profili. Najwyższa spośród nich posiada oznaczenie A. Okna w wymienionej klasie mają największą grubość ścianek zewnętrznych, jak również największą z szerokości komór wewnętrznych. Przekłada się to bezpośrednio na najlepsze z parametrów izolacyjnych.
Wysoka izolacyjność
Wysoka izolacyjność okien balkonowych zrobionych z PCV wynika z użycia właściwych uszczelek w profilach. Odznaczają się one nie tylko znakomitymi termoizolacyjnymi właściwościami, ale również mogą skutecznie tłumić hałas i ochronić przed dostaniem się wilgoci do profili. W tego typu oknach stosuje się zwykle uszczelki zrobione z kauczuku albo też z jego mieszaniny ze sztucznymi tworzywami. Najczęściej są to uszczelki oporowe oraz przyszybowe. Im większa jest ich grubość, tym lepsze użytkowe parametry posiadać będzie nasze okno balkonowe. Izolację akustyczną i termiczną można zwiększyć dzięki zastosowaniu dodatkowej uszczelki, jak również właściwych szyb. Pakiety szybowe dla okien zrobionych z PCV mają różnorodne właściwości, na przykład antywłamaniowe czy przyciemniające.
Łatwe montowanie
Montaż okien balkonowych z PCV, przebiega w bardzo prosty sposób. Prawidłowość przeprowadzenia tegoż procesu zależna jest tylko od użytych technicznych rozwiązań, jak i umiejętności posiadanych przez montażystów. Istotne znaczenie będzie mieć zastosowanie właściwych surowców wznoszeniowych, przygotowanie otworów na okna, jak i wykonanie dokładnych pomiarów, które uwzględnią wymagane dylatacyjne luzy. Jednym z najważniejszych etapów montażu, będzie przymocowanie okna na ościeżu. W sporej mierze zadecyduje on o wytrzymałości okna balkonowego na pojawiające się różnice temperatur, obciążenia eksploatacyjne czy też ciężar konstrukcji. Mocowanie przebiega z zastosowaniem właściwych łączników, które przejmą siły działające prostopadle na płaszczyznę okien.
Funkcje oświetleniowe i wentylacyjne
Okna balkonowe powstające z tworzywa PCV, potrafią skutecznie chronić przed wymianą powietrza oraz pełnią równocześnie funkcję wentylacyjną. Ich zamontowanie zabezpiecza przed wzrostem wilgotności, a dzięki temu przed rozwojem grzybów i pleśni w pomieszczeniach. Takie okna przepuszczają również właściwą ilość dziennego światła, co pozostaje nie bez znaczenia dla ograniczenia konieczności zastosowania sztucznego światła. Możliwości w takim zakresie zależne będą głównie od liczby okien w pomieszczeniach, jak również od ich wielkości.
Bezpieczeństwo użytkowania
Materiały PCV stosowane do wykonywania okien balkonowych, są surowcami przyjaznymi środowisku oraz ludziom. Nie emitują rakotwórczego manomeru - chlorku winylu, za sprawą czego nie są w żaden sposób szkodliwe dla użytkowników. Podczas ich produkcji, nie są również wykorzystywane żadne inne substancje niebezpieczne takie, jak chociażby kadm, rtęć czy ołów. Firmy zajmujące się produkcją okien zrobionych z PCV prowadzą świadome proekologiczne działania, ze szczególnym wskazaniem na zwiększenie udziałów wtórnych surowców podczas wytwarzania zupełnie nowych profili. Właściwości modeli, które pochodzą z recyklingu nie odbiegają niczym od parametrów okien powstałych przy zastosowaniu pierwotnych surowców. Odzysk PCV oszczędza zasoby materiałów koniecznych do produkcji, jak również zapobiega zaleganiu takich tworzyw na wysypisku śmieci.
Okna balkonowe z PCV - jakie wybrać?
Jakie okna balkonowe z PCV będą najlepsze? Podczas dokonywania wyboru, warto brać pod rozwagę metodę ich otwierania. Tak samo jak okna aluminiowe i drewniane, modele z plastiku podzielić można na rozwierno-uchylne, jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe ze skrzydłami rozwierno-uchylnymi oraz rozwiernymi. Wyróżnić możemy również asymetryczne okna balkonowe, stałe czy też okrągłe otwierane obrotowo.
Konstrukcja oraz zastosowanie
Podczas wybierania okien zrobionych z tworzywa PCV, trzeba mieć na uwadze również ich konstrukcję i zastosowanie. Do tych najczęściej stosowanych należy zaliczyć modele pionowe, z których korzysta się w przypadku różnych ścian budynków. Plastikowe okna balkonowe, mogą występować w różnorodnych rozmiarach i kształtach, co umożliwia ich proste dopasowanie do projektu. Wybrane modele klasyfikuje się również z uwagi na typ uszczelnienia połączeń styku ramy ościeżnicy z ramą skrzydła. Środkowe uszczelnienie oznacza się symbolem MB, zaś okna nieposiadające takiego typu usprawnienia można rozpoznać dzięki oznaczeniu AD.