Okno U-uchylne

?
Okno U-uchylne
Cena brutto 521,52 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Okno u-uchylne jest to rodzaj okna pcv, które wyróżnia się nieco odmiennym sposobem otwierania w stosunku do innych modeli. W tym wariancie otwór okienny posiada klamkę w górnej części ramy. W związku z tym, jak sama nazwa wskazuje, otwiera się ono wyłącznie poprzez uchylenie i nie posiada możliwości otwarcia go w sposób rozwierny.

Mechanizm działania

Na cały mechanizm okna uchylnego składają się takie elementy jak: zawiasy, rozwórka - jedna lub więcej, zasuwnica, a także zaczepy. W przypadku większych okien do zestawu mogą dochodzić blokady ryglujące. Liczba poszczególnych składników jest uzależniona od szerokości skrzydła okiennego. Okno pcv u-uchylne posiada wyłącznie dolne zawiasy i to właśnie na nich utrzymuje się w pozycji otwartej. Przed całkowitym opadnięciem zabezpiecza je element zwany rozwórką (łączy ona skrzydło z ościeżnicą w górnej części okna), który przytrzymuje okno w pozycji uchylnej. Miejsce jej zamontowania definiuje maksymalną szerokość uchyłu skrzydła.

Zastosowanie okien uchylnych

Ten typ okna idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których funkcja rozwierna wydaje się być zbędna lub otwarcie go w taki sposób z jakiś przyczyn jest niemożliwe. Jeśli jednak istnieje potrzeba doświetlenia pomieszczenia światłem dziennym lub istotne jest regularne wietrzenie danego miejsca to okna uchylne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwalają one zaoszczędzić sporą część przestrzeni, zachowując przy tym swą funkcjonalność. Z tego powodu często są montowane w budynkach przemysłowych, halach sportowych, garażach czy pomieszczeniach mających charakter piwnic. W przypadku budynków mieszkalnych właściciele najczęściej decydują się na takie rozwiązanie w toaletach.

Rozmiar okna U-uchylnego

Dla osób lubiących jasne, dobrze doświetlone pomieszczenia najlepszą alternatywą są duże okna, wpuszczające do jego wnętrza wiele światła. Natomiast, jeśli ma ono służyć wyłącznie do delikatnego doświetlenia, jak np. w piwnicy lub garażu, warto zamówić mniejszy rozmiar.
Okna u-uchylne produkowane są dla zamawiających na wybrany przez nich wymiar. Zarówno w przypadku wysokości jak i szerokości dostępne są rozmiary w przedziale pomiędzy 500 a 1300 mm.

Wybór koloru stolarki okiennej

Istnieje możliwość doboru koloru profili spośród kilku wariantów barw. Pozwala to na możliwie najlepsze dostosowanie okna do projektu pomieszczenia i wpasowanie w preferowany styl, w jakim urządzony jest dom. Do wyboru są zarówno białe jak i kolorowe profile. Dodatkowo, pośród dostępnych wariantów znajdują się takie, które swą fakturą bardzo dobrze imitują drewno. W przypadku decyzji o wyborze kolorowych ościeżnic należy również przemyśleć czy barwna okleina ma znajdować się z jednej (zewnętrznej) strony czy z obu stron. Jednostronny kolor stolarki okiennej oznacza, że okna plastikowe od wewnątrz mają kolor biały, natomiast po zewnętrznej stronie mogą mieć jedną z kilku dostępnych barw. Natomiast okna PVC pokryte kolorem dwustronnie, posiadają tę samą okleinę od wewnątrz oraz od zewnątrz. Dzięki temu każdy może z łatwością wkomponować stolarkę okienną w styl elewacji czy dachu, jak i wnętrza domu.

Dostępne klamki

Przy zamówieniu okna pcv u-uchylnego dołączane są do niego dedykowane klamki standard Roto Swing Secustik. Jest to nowoczesna linia uchwytów, w której na pierwszy plan wysuwa się ich nietypowy kształt. Niezwykle estetyczna konstrukcja klamek z pewnością zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Stanowią one ekskluzywny oraz indywidualny element wystroju okna – elegancki, a zarazem ergonomiczny. Wariant Secustik posiada także dodatkowe funkcje: ukryte zabezpieczenie przed próbą sforsowania poprzez przesunięcie obwodu okucia, mechanizm samoblokujący oraz bolec zabezpieczający. Wspomniany mechanizm blokujący, w który jest wyposażona klamka, umożliwia zwykłą obsługę uchwytu od wewnątrz, natomiast skutecznie go blokuje przy próbie manipulowania od zewnątrz.
Różnorodne możliwości łączenia kilku kolorów z palety RAL, a także odcieni specjalnych zadowolą nawet najbardziej wyszukane aspiracje nabywców. Dzięki opcji niezależnego doboru barw poszczególnych elementów klamki (rękojeści, zasłoniętej rozetki, osłonki rozetki i trójkątnego elementu dekoracyjnego) producent oferuje w tym względzie unikalną wartość rynkową. Możliwość indywidualnego wyboru koloru klamek pozwala na idealne dopasowanie ich do każdego stylu, gustu i preferencji klienta zamawiającego okno.
Poza wariantem kolorystycznym istnieje również dodatkowe udogodnienie w postaci wyboru uchwytu z dodatkowym kluczykiem. Jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, w których przebywają małe dzieci, ponieważ takie akcesorium zapewnia ochronę przed niechcianym upadkiem z okna. Ponadto, ten uzupełniający element klamki stanowi również dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną próbą włamania.

Parametry okna U-uchylnego VEKA Softline 82md

Softline 82md należą do grupy najnowocześniejszych profili, cechujących się niezwykle wysoką efektywnością energetyczną. Jest to bardzo istotna cecha, niezbędna w nowoczesnym budownictwie. Dzięki odpowiedniemu doborowi pakietu szybowego okno z łatwością spełnia zarówno wymogi stawiane domom energooszczędnym jak i pasywnym. W profilu ramy okna pcv firmy VEKA zastosowano siedem komór oraz sześć kolejnych w profilu skrzyła. To, w połączeniu z głębokością zabudowy równą 82 mm, zapewnia mu efektywność energetyczną na możliwie najwyższym poziomie.
Stalowe wzmocnienia, które zastosowane zostały w całym obwodzie konstrukcji, doskonale ją usztywniają, a także zapewniają perfekcyjną stabilność statyczną oraz długookresową funkcjonalność. Zewnętrzne ścianki profili, mające grubość 3 mm, spełniają najwyższe standardy RAL, co zalicza okno pcv firmy VEKA do klasy A.
Dedykowany pakiet szklenia do okna u-uchylnego to wersja trójszybowa. Dzięki temu ma ono lepsze właściwości cieplne oraz jest dużo mniej narażone na wykraplanie się pary wodnej. Profile Softline 82md, poza fabrycznie montowanymi dwiema uszczelkami – zewnętrzną i wewnętrzna – zawierają dodatkowo uszczelkę środkową. Ma to na celu poprawę parametrów ochrony akustycznej i termicznej.

Doskonała jakość okien VEKA

Nie bez powodu okna pcv firmy VEKA zasługują na uznanie wśród kupujących. VEKA Polska była jednym z pierwszych producentów systemów profili okiennych w naszym kraju, który zyskał możliwość certyfikacji wyrobu Europejskim Certyfikatem Jakości ift Q-ZERT. Doskonałe parametry techniczne potwierdzają w sposób niezaprzeczalny świetną jakość wyrobów tego producenta. Profile okienne VEKA wyróżniają się bardzo niską podatnością na uszkodzenia, zapewniają stabilność ram i skrzydeł w gotowych oknach, a ponadto posiadają dużą odporność na zmiany temperatury. Dodatkowym atutem okien VEKA jest ich doskonała izolacyjność akustyczna.

Trwałość na lata

Nasza firma dba o to, by oferowane produkty spełniały najwyższe standardy jakości. Właśnie dlatego każdy zamawiający okna pcv w pakiecie otrzymuje gwarancję na zakupiony towar. W przypadku wykrycia wady lub uszkodzenia, które nie nastąpiło z winy zamawiającego, kupujący otrzymuje możliwość zareklamowania produktu w ciągu 24 miesięcy.

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło