Okno RU + R (Ruchomy słupek)

?
Okno RU + R (Ruchomy słupek)
Cena brutto 1 038,74 zł
Zapisz konfigurację
Produkt dostępny
Termin realizacji: 15-25 dni roboczych

Opis produktu

Aranżacja domowej powierzchni może sprawiać spory kłopot, szczególnie w przypadku klasycznych okien. Okna R-rozwierne są odpowiedzią na obawy związane z poziomem termoizolacji domowej, gdyż posiadają wszystkie wymagane certyfikaty potwierdzające wysoką jakość. Jakie okna wybrać do domu? Dlaczego okna R-rozwierne to dobry wybór? 

Okna plastikowe - ponadczasowość i wysoka jakość


W niektórych aranżacjach problemem jest dobór okien. Poprzez specyficzny kształt lub metraż nie można wybrać klasycznych modeli. Wówczas warto rozważyć użycie okien rozwiernych. Dzięki nim można przewietrzyć pomieszczenie niezależnie od jego lokalizacji. Okno rozwierne oznacza się za pomocą litery 'R' oraz odpowiedniej grafiki. Okna plastikowe najczęściej występują w uniwersalnym białym kolorze. Nie jest to jednak regułą, gdyż na rynku można odnaleźć również PCV imitujący drewno.


Dlaczego warto wybrać okna PCV?


Okna PCV wyróżniają się przede wszystkim trwałością. Architekci cenią je głównie ze względu na solidność, łatwość w pielęgnacji czy funkcjonalność. Bez konieczności szczególnej i regularnej pielęgnacji okna te spełniają swoją funkcję nawet przez cztery dekady. Przy ich utrzymaniu konieczna jest regularna wymiana uszczelki oraz przemywanie ciepłą wodą z płynem dwa razy do roku. Wówczas okno przez lata utrzyma śnieżnobiały kolor, bez nieestetycznego żółknięcia.

Okna PCV są również lekkie i nie sprawiają problemu podczas codziennego użytkowania. W zależności od preferencji można zdecydować się na okna PCV z mikrowentylacją, która umożliwia dostęp do świeżego powietrza nawet bez uchylania okna. Osobom, którym zależy na termoizolacji, rekomenduje się zrezygnowanie z tej funkcji. Wówczas okno będzie chronione przed nadmierną utratą ciepła w zimowe dni.

Okno R-rozwierne w aranżacji
Okno R-rozwierne jest uniwersalne, ponieważ z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich mieszkań o ograniczonym metrażu, jak i w większych domach i bardziej przestronnych pomieszczeniach. Okno R-rozwierne jest wybierane bardzo często przez klientów, głównie z uwagi na zastosowanie.

Okna R-rozwierne mogą przybierać różne kształty, w zależności od przeznaczenia w danym budynku. Można zdecydować się również na okna na wymiar, które zostaną dopasowane do danego pomieszczenia, uwzględniając jego parametry.

Termoizolacja a okna PCV


Funkcja termoizolacyjna jest jedną z najważniejszych w kontekście okien domowych. Źle dobrane okna sprawiają, że mieszkanie czy dom szybko traci ciepło zimą oraz nagrzewa się latem. Wybór nie może być przypadkowy, należy zdecydowanie postawić na jakość oraz praktyczne zastosowanie w domowych warunkach.

Termoizolacja w przypadku okien jest szczególnie ważna podczas budowy domu pasywnego lub niskoemisyjnego. Jednak izolacja termiczna pozostaje istotna również z uwagi na oszczędności. Bardziej szczelne okna sprawiają, że rachunki za energię są niższe. W konsekwencji ciepło utrzymuje się dłużej. Inaczej jest w przypadku okien, które nie są dobrze izolowane. Wówczas traci się sporo energii, która mogłaby zostać przeznaczona do ocieplenia wnętrza. Generuje to wyższe rachunki za energię elektryczną. Jeśli chodzi o okna R-rozwierne, zostały zaprojektowane tak, aby minimalizować straty energii. Poprzez to pozwalają na zachowanie ciepła w obrębie domu. O termoizolacji świadczą również uszczelki. Odpowiednio uszczelnione okna blokują wiatr oraz deszcz. Tym samym lepiej ich zastosowanie wiąże się z niższym rachunkiem za energię elektryczną.

Dźwiękoszczelność okien R-rozwiernych
Funkcja izolacyjna okien nie sprowadza się jednak wyłącznie do utrzymywania ciepła w domu. Równie istotne jest blokowanie dźwięku. To swoista zapora przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Mieszkanie wokół ruchliwej ulicy nie należy do przyjemnych. Jednak wyposażenie domu lub mieszkania w odpowiednią stolarkę okienną sprawia, że dźwięki są znacząco ograniczone. Tym samym środek jest wyciszony, a hałas zminimalizowany.

Wiele osób podczas projektowania i realizacji wykończenia domu zapomina także o funkcji dekoracyjnej okien. Tak więc oprócz kwestii praktycznych należy uwzględnić estetykę. Prezentowane okna R-rozwierne marki VEKA wykonane jest z trwałego materiału PCV. Okno występuje w białym uniwersalnym kolorze, który jest niezwykle łatwy w utrzymaniu.

Bezpieczeństwo domu to podstawa
Okna marki VEKA zostały wyposażone w nowoczesne okucia, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Okucia Roto to maksimum komfortu, które chronią przed włamaniem. Zamontowane rolki typu P ryglują każde skrzydło, wykorzystując zaczepy antywyważniowe, które są mocowane na ramie okna. Dzięki nim okno zamyka się bez wysiłku, a regulacja docisku gwarantuje pełną izolację i szczelność. Dzięki temu rodzajowi okuć montowana blokada uniemożliwia przypadkowe zatrzaśnięcie się okna pod wpływem intensywnego wiatru lub przeciągu. Wybierając okna PCV R-rozwierne z okuciem Roto można mieć pewność, że dom został odpowiednio zabezpieczony.

Wytrzymałe okno R-rozwierne- wysokiej klasy materiały
Kupując okna do domu mamy na myśli produkt, który przez lata posłuży w niezmienionym stanie. Tym samym okna z ekonomicznego punktu widzenia stanowią inwestycję, a nie wydatek. Inwestujemy we własny komfort, mniejsze rachunki za energię czy jakość wykończenia. Producent VEKA stosuje najwyższe standardy wykończenia. Produkty te wyróżnione są oznaczeniem klasy A. Oznacza to zgodność z restrykcyjnymi normami obowiązującymi na terenie UE. Prezentowane okno R-rozwierne spełnia wymagania normy PN-EN 12608, a tym samym można zaliczyć je do najwyższej klasy trwałości. Klasa A oznacza, że dany produkt ma grubość ścianki zewnętrznej profila wynoszącą 3 mm (tolerancja wynosi 0,2 mm). Jest to zatem produkt o potwierdzonej jakości, zarówno pod względem szczelności akustycznej, izolacji cieplnej czy odporności na czynniki zewnętrzne.

Aby okna były bezpieczne, a ich zamontowanie chroniło dom przed czynnikami zewnętrznymi lub złamaniem, konieczne jest zweryfikowanie certyfikatów przed zakupem.  Oferujemy dodatkowy element zabezpieczający, którym jest klamka z kluczykiem (za dodatkową opłatą). Wybierając taką opcję można mieć pewność, że dom jest w odpowiedni sposób zabezpieczony i nikt niepowołany nie będzie próbował się do niego dostać, również pod naszą nieobecność.

Okna stanowią podstawę każdej aranżacji. Warto wybrać model, który rzeczywiście ułatwi wietrzenie pokoju. Okna R-rozwierne wykorzystywane są w przypadku ograniczonego i większego metrażu. Bezpieczny dom to priorytet każdego z nas. Warto zatem zdecydować się również na dodatkowe opcje, w tym montaż klamki z kluczykiem. Okna R-rozwierne stanowią absolutną podstawę podczas aranżowania domu. Prezentowany model marki VEKA odznacza się wysoką jakością, co można zweryfikować dzięki odpowiednim certyfikatom. Co więcej, łatwo je utrzymać w czystości. Warto zdecydować się na wybór modeli wykonanych z plastiku, ponieważ są nie tylko uniwersalne, ale również solidne. Okna VEKA to solidne produkty na lata wyróżniające się renomowanymi odznaczeniami.    
 

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło