Jakie możliwości daje osłon zewnętrznych do systemu inteligentnego domu?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety zewnętrzne Z:

Należy wiedzieć, że osłony zewnętrzne: żaluzje oraz rolety to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie chroniące wnętrza domów przed nadmiernym nagrzewaniem się. Kiedy będziemy je wybierać, warto poświęcić moment czasu na rozważenie wariantów sterowania. Co więc mamy do wyboru?

Warto wiedzieć, że w opcji podstawowej przesłony wyposażone są nierzadko w sterowanie przewodowe – wówczas rolety opuszcza się i podnosi, natomiast lamele żaluzji obraca za pomocą przycisku. Jednak pamiętajmy o tym, że dużo więcej możliwości oferuje sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych i smartfona, z wykorzystaniem systemów domu inteligentnego i dwukierunkowej komunikacji radiowej. 

Tworzenie scenariuszy 

I to dzięki tym systemom możemy nie tylko zmieniać ułożenie przesłon, ale także tworzyć praktyczne sceny i scenariusze (na przykład podnoszenie rolet w konkretnym pokoju o określonej godzinie lub zaciemnienie żaluzji i przygaszenie światła w trakcie oglądania TV) oraz sprawdzać, w jakim położeniu się znajdują. Z całą mocą warto podkreślić, że wszystkie te operacje możemy wykonać na przykład z naszego smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto, istnieje możliwość zintegrowania rolet i żaluzji z czujnikami wiatru i nasłonecznienia – wtedy po określeniu odpowiednich parametrów przesłony będą rozwijać się i zwijać w zależności od czynników atmosferycznych. Pozwala to zachować kontrolę nad domem nawet wtedy, kiedy nas w nim nie ma. Warto też dodać, że ostatnio sporą popularność zdobywa możliwość sterowania głosowego.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło