Rolety sterowane ręcznie, czy automatycznie?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety zewnętrzne Z:

Coraz częściej na zewnątrz okien naszych domów pojawiają się rolety. Ich popularność mimo ograniczonego wyboru w przeciwieństwie do rolet wewnętrznych stale rośnie.

Mimo tego, iż sklepy budowlane oferują nam zazwyczaj trzy rodzaje rolet zewnętrznych, to znaczy tradycyjnych, termoizolacyjnych i antywłamaniowych, to sami zainteresowani i tak mają niemały problem z ich wyborem. Jedną z podstawowych kwestii, nad którą zastanawiają się klienci jest nie tylko wybór samego rodzaju rolet ile mechanizmu ich zamykania.

Rolety zewnętrzne sterowane ręcznie, czy automatycznie?

Zastanawiamy się czy postawić na ręczne rolety czy też na automatyczne rolety zewnętrzne.Rolety, które należą do tych najtańszych mają zazwyczaj ręczny mechanizm zamykania płaszcza.

Takie rolety rozwija i zwija się za pomocą specjalnej korby. Jest to jednak bardzo uciążliwe i czasochłonne. 

Rolety sterowane automatycznie

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie napęd elektryczny sterowany za pomocą włącznika umieszczonego na ścianie, czy też za pomocą pilota.

Napęd taki, może posiadać energię z sieci, lub za pomocą baterii słonecznej, którą możemy umieścić w kasecie rolety.

Do rolet sterowanych automatyczne możemy też zainstalować tak zwane programowanie czasowe, które można przy okazji połączyć z alarmem.

Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i najbardziej komfortowym dla nas będą automatyczne rolety zewnętrzne.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło