Sposoby montażu rolety zewnętrznej

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety zewnętrzne Z:

Roleta zewnętrzna montowana w nadprożu

Są trzy miejsc gdzie możemy umieścić kasetę rolety.Jednym z takich miejsc jest nadproże. W sytuacji kiedy dopiero co budujemy dom warto rozejrzeć się za kasetę nadprożową. Będzie ona przede wszystkim pełnić właśnie funkcję owego wspomnianego wcześniej nadproża.

Roleta zewnętrzna podtynkowa 

W sytuacji kiedy wymieniamy okna dobry wybór będzie stanowić kaseta podtynkowa.Taką kasetę umieszczamy wtedy pod naprożem okiennym

Aby jednak taka kaseta mogła zostać odpowiednio umieszczona, ściana nie może być jednowarstwowa.Tak jak w poprzednim przypadku kaseta musi być ocieplona.

W ofertach sklepów okiennych znajdziemy również takie, które są zespolone z podtynkową roletą. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi nam rozwiązanie tego problemu.

Roleta zewnętrzna adaptacyjna 

Ostatnia sytuacja, to taka kiedy mamy już dom, a okiem nie wymieniamy.

Wtedy to możemy zdecydować się na wybór rolety z kasetą naścienną. Niestety główna jej wada, to taka, że gromadzą się w niej znaczne warstwy brudu, dlatego doskonałą alternatywą może być w tym przypadku kaseta nadokienna.

Taka kaseta nie będzie się brudzić i nie będzie szpecić elewacji.

Przy wyborze kasety rolety musimy pamiętać głównie o wysokości oraz szerokości skrzynki, które to parametry są uzależnione z kolei od tego jak długa jest roleta i jak gruby jest jej pancerz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień