Sposoby montażu rolety zewnętrznej

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety zewnętrzne Z:

Roleta zewnętrzna montowana w nadprożu

Są trzy miejsc gdzie możemy umieścić kasetę rolety.Jednym z takich miejsc jest nadproże. W sytuacji kiedy dopiero co budujemy dom warto rozejrzeć się za kasetę nadprożową. Będzie ona przede wszystkim pełnić właśnie funkcję owego wspomnianego wcześniej nadproża.

Roleta zewnętrzna podtynkowa 

W sytuacji kiedy wymieniamy okna dobry wybór będzie stanowić kaseta podtynkowa.Taką kasetę umieszczamy wtedy pod naprożem okiennym

Aby jednak taka kaseta mogła zostać odpowiednio umieszczona, ściana nie może być jednowarstwowa.Tak jak w poprzednim przypadku kaseta musi być ocieplona.

W ofertach sklepów okiennych znajdziemy również takie, które są zespolone z podtynkową roletą. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi nam rozwiązanie tego problemu.

Roleta zewnętrzna adaptacyjna 

Ostatnia sytuacja, to taka kiedy mamy już dom, a okiem nie wymieniamy.

Wtedy to możemy zdecydować się na wybór rolety z kasetą naścienną. Niestety główna jej wada, to taka, że gromadzą się w niej znaczne warstwy brudu, dlatego doskonałą alternatywą może być w tym przypadku kaseta nadokienna.

Taka kaseta nie będzie się brudzić i nie będzie szpecić elewacji.

Przy wyborze kasety rolety musimy pamiętać głównie o wysokości oraz szerokości skrzynki, które to parametry są uzależnione z kolei od tego jak długa jest roleta i jak gruby jest jej pancerz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło