Czy markiza na balkonie to dobry pomysł?

person Autor: Dominika Rolety list W: Markizy Z:

Markiza to proste zadaszenie wykonany z tkaniny, która chroni przed słońcem i deszczem. Dzięki funkcjonalnemu mechanizmowi możemy ją łatwo zwinąć, gdy nie jest używana. Coraz częściej decydujemy się na montaż markizy również na balkonie. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

Markiza balkonowa - idealny sposób na miejsce do odpoczynku

Markiza balkonowa jest absolutnym hitem z wielu różnych powodów, przede wszystkim praktycznych. To świetny sposób na stworzenie zacienionego miejsca na pobyt bez martwienia się o zbyt dużo słońca. Dodatkowo rolety są niezwykle łatwe w montażu i obsłudze.  Odpowiednio skonstruowana konstrukcja pozwala na duży kąt nachylenia. Markizy balkonowe są również dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podłoże nie pozwala na zastosowanie konwencjonalnej markizy tarasowej z ramionami przegubowymi. Często jest to spowodowane zbyt dużą wagą produktu. 

Jak działa markiza balkonowa? 

Opuszczone ramiona markizy balkonowej wyposażone są w sprężynę, która pełni dwie funkcje: z jednej strony napina tkaninę, az drugiej zapobiega składaniu ramion przy silnym wietrze. Na końcach iu podstawy ramion znajdują się haczyki, do których tkaniną mocuje się przednią belkę. Markizę balkonową można zamontować na trzy sposoby: na ramieniu, na haku ramienia oraz na haku z opuszczonym ramieniem.

Estetyczna i praktyczna dekoracja 

Markizy balkonowe oprócz funkcji ochronnych pełnią również funkcje estetyczne i są doskonałym elementem dekoracyjnym balkonu lub tarasu. Tkaniny używane do produkcji markiz wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo pokryte są impregnatem stanowiącym barierę ochronną i zwiększającym odporność na zabrudzenia. 

Jeśli nadal zastanawiacie się nad zakupem markizy balkonowej, koniecznie zapoznajcie się z największymi zaletami tego produktu. Niewątpliwie jest to ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Markiza balkonowa to także wysokiej jakości konstrukcja i kaseta chroniąca tkaninę przed czynnikami atmosferycznymi. Osłonę możemy dopasować do elewacji budynku poprzez szeroki wybór tkanin i możliwość pomalowania konstrukcji na dowolny kolor RAL. Możliwość montażu pod dowolnym kątem i prosta obsługa zapewnia wygodny odpoczynek i relaks, bez obaw o ostre promienie słoneczne, czy drobny deszcz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło