Dlaczego warto zamontować markizę?

person Autor: Dominika Rolety list W: Markizy Z:

Markiza tarasowa jest jedną z najpopularniejszych osłon przeciwsłonecznych. Markiza tarasowa zapewnia przyjemny cień oraz chroni taras przed delikatnym deszczem. Konstrukcja tej osłony składa się z aluminiowej konstrukcji: rury nawojowej oraz wysięgnika, a od góry przykryta jest specjalnym materiałem. Markizy dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu dopasowują się do potrzeb użytkowników i potrafią osłonić nawet kilkunastometrowy taras lub balkon.

Do najważniejszych zalet markiz tarasowych możemy zaliczyć zwiększony komfort użytkowników tarasu. W ciepłe dni osłania go, umożliwiając swobodny wypoczynek, ponadto zapewnia cień w pomieszczeniach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki wysokiej jakości materiałom pokrytym warstwą wodoodporną markiza zapewnia ochronę w czasie niewielkiego deszczu.

Markizy tarasowe

Markizy tarasowe idealnie nadają się do domów, ogrodów letnich, restauracji i kawiarni. Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny pokrytej teflonem, która jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe, kurz i pleśń. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako ochrona, ale także ozdoba. Markiza tarasowa montowana jest bezpośrednio na budynku. Można go montować na ścianach, sufitach i krokwiach. W ofercie trzy rodzaje markiz tarasowych: markizy w kasecie pełnej, w półkasecie oraz bez kasety.

Markizy balkonowe

Markizy balkonowe to idealne rozwiązanie do ochrony małych balkonów, okien czy tarasów. Ze względu na swoje wysokie walory estetyczne, oprócz ochrony przed słońcem, stanowi również ciekawy element dekoracyjny dopełniający wygląd ściany zewnętrznej. Ze względu na swoją konstrukcję markizy balkonowe mogą być montowane na gruncie tam, gdzie tradycyjne markizy tarasowe nie są dozwolone. Aby umożliwić dopasowanie markizy do elewacji budynku, produkt dostępny jest w wielu wzorach i kolorach.

Montaż markizy

Markizę tarasową możemy przytwierdzić do ściany jedno i trzywarstwowej przy pomocy kołków. W przypadku ścian dwuwarstwowych markizę kotwimy w warstwie nośnej ściany przy pomocy dedykowanego systemu montażu. Jeśli jest taka potrzeba, możemy również dokonać montażu do spadku balkonu oraz krokwi dachowych.

Akcesoria do markiz

Na podwyższenie komfortu użytkowania markizy wpływają liczne akcesoria, które możemy w niej zamontować. Pierwszym z nich jest napęd elektryczny, który umożliwia wygodne zwijanie i rozwijanie markizy bez potrzeby używania korbki. Jest to szczególnie ważne w przypadku markiz o dużej powierzchni, które są ciężkie, a sterowanie nimi wymaga dużo siły. W przypadku sterowania elektrycznego rozwijanie i zwijanie odbywa się przy pomocy pilota lub przycisku klawiszowego zamontowanego na ścianie. Kolejnym akcesorium w jakie możemy wyposażyć markizę, jest automatyka pogodowa. Czujniki wiatru i deszczu pozwalają w zależności od warunków atmosferycznych zwijać i rozwijać automatycznie roletę. Przydatnym wyposażeniem stosowanym w markizach jest mechanizm regulujący kąt nachylenia przesłony. Umożliwia on szybką zmianę kąta nachylenia i dostosowanie położenia do kąta padania promieni słonecznych.

Nowoczesne markizy boczne

Markizy boczne stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnym budownictwie. Produkt zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi i wiatrem oraz zapewnia mieszkańcom dodatkową prywatność podczas wspólnego wypoczynku lub grillowania. Specjalnie opracowana struktura zapewnia równomierne rozciąganie tkaniny. Markizę boczną można zamontować na trzy sposoby. Prosty, minimalistyczny kształt oraz możliwość pomalowania konstrukcji na dowolny kolor z palety RAL sprawiają, że markiza boczna idealnie wpasowuje się w estetykę domów nowoczesnych i klasycznych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło