Markiza tarasowa, pergola, czy parasol. Jakie zadaszenie sprawdzi się u nas najlepiej?

person Autor: Dominika Rolety list W: Markizy Z:

Za oknem letnie ciepłe dni, a możemy cieszyć się słońcem każdego dnia. To najlepszy moment, aby rozważyć montaż odpowiedniego zadaszenia na taras lub, który wiosną, latem i jesienią możemy wykorzystać jako dodatkowe miejsce spotkań lub przyjemne miejsce pracy. Jakie osłony słoneczne są obecnie popularne? Jaka jest ich skuteczność? Oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Markiza tarasowa

Jeśli zależy Ci na szybkim montażu i stylowym wyglądzie, warto wybrać markizę. Stylowa i skuteczna osłona wykonany z tkaniny może chronić przed słońcem i deszczem. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji możemy łatwo zwinąć markizę, gdy nie jest używana, ograniczając jej eksploatację. Decydując się na zakup markizy tarasowej, warto zwrócić uwagę, aby wzór i kolor materiału pasował do całego budynku. Elementy tekstylne markizy tarasowej wykonane są z wysokiej jakości teflonu, który jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe, pleśń i kurz. Kolejnym równie ważnym czynnikiem jest wybór typu markizy, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i dopasuje się do konstrukcji domu. Do wyboru mamy markizy tarasowe w kasecie, bez kasety lub w półkasecie. Markizy balkonowe to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie podłoże nie pozwala na zastosowanie tradycyjnej markizy tarasowej z ramionami przegubowymi. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja markizy balkonowej umożliwia ustawienie dużego kąta pochyłu.

Praktyczna i nowoczesna pergola

Pergola tarasowa to praktyczne i funkcjonalne zadaszenie tarasu. Jedną z wielkich zalet pergoli jest jej nowoczesny i piękny wygląd. Doskonale komponuje się z wyglądem domów tradycyjnych i nowoczesnych. Właściwy dobór koloru i rozmiaru pozwoli nam stworzyć piękny i praktyczny element tarasu, który będzie doskonałym przedłużeniem salonu. Pergola to innowacyjne zabezpieczenie, które zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu oraz zapewnia odprowadzenie wody w czasie deszczu. Nowoczesny w pełni automatyczny dach pergoli składa się z ruchomych lameli, które pozwalają kontrolować ilość wpadającego światła słonecznego. Dach pergoli można zwijać i rozkładać elektrycznie za pomocą pilota lub przycisku umieszczonego na ścianie, co pozwala w prosty sposób kontrolować zacienienie tarasu i dopasować je do własnych potrzeb. Pergola to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę, wysoki komfort i oszczędność czasu. Nowoczesna aluminiowa pergola ze względu na swoją konstrukcję i funkcję nie należy do najtańszych osłon przeciwsłonecznych. Cena pergoli tarasowej waha się od 20 do 80 tysięcy złotych. Wpływ na cenę ma wybrany model i rozmiar.

Parasol przeciwsłoneczny

Poszukując skutecznych środków ochrony przeciwsłonecznej w naszych ogrodach, tarasach czy balkonach, często korzystamy z parasoli. Parasole ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów i kształtów.

Średnica parasoli używanych na balkonach nie powinna przekraczać średnicy 180 centymetrów max. 200 centymetrów. Produkty te charakteryzują się również większą odpornością na warunki atmosferyczne, ale ich głównym zadaniem jest ochrona przeciwsłoneczna.

Średnica parasoli ogrodowych i parasoli tarasowych wynosi zwykle od 270 centymetrów do 300 centymetrów. Cena parasoli ogrodowych zaczyna się od 100 złotych za najprostszy mały model, a cena za wysokiej jakości produkty na dużą skalę może sięgać nawet tysięcy złotych.

Coraz większą popularnością w ostatnich latach się proste parasole przeciwsłoneczne przymocowane do leżaków. Parasole tego typu mają smukły i wąski kształt, który może zakryć fotel na całej długości. Parasole tego typu wyposażone są w system, który pozwala na dowolne ustawienie parasola w zależności od pozycji słońca.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło