Czy zdejmować moskitierę na jesień i zimę?

person Autor: Dominika Rolety list W: Moskitiery Z:

Stosowanie moskitier to skuteczny sposób na owady, które wlatują do domu wiosną i latem. Aby służyły nam przez długi czas, powinniśmy o nie dbać. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ​​moskitiery trzeba zdejmować na jesień i zimę?

Konserwacja i pielęgnacja moskitier

Mało kto wie, że funkcjonalność i trwałość moskitier zależy nie tylko od ich dopasowania do okien i prawidłowego montażu, ale także od regularnej konserwacji i pielęgnacji. Wraz z nadejściem jesieni i zimy otwieramy coraz mniej okien, na zewnątrz jest też znacznie mniej owadów. W efekcie moskitiery z każdym dniem tracą swoją funkcjonalność. Bardzo popularne moskitiery ramkowe z haczykami są trwałe i mrozoodporne. Kiedy jednak jesteśmy w domu i mamy możliwość zdemontowania moskitiery na sezon jesienno-zimowy, powinniśmy to zrobić. Dlaczego?

Dlaczego warto ściągać moskitierę na zimę?

Siatki ochronne najczęściej wykonane są z wysokiej jakości poliestru, który świetnie sprawdza się w sezonie, natomiast z każdym chłodnym dniem nie tylko traci swoją funkcjonalność, ale i trwałość. Wilgoć osadzająca się na delikatnych tkaninach w ciągu dnia zamarza w nocy, co przede wszystkim osłabia jej strukturę. Konsekwencją jest utrata dotychczasowej elastyczności, a co za tym idzie moskitiery dużo szybciej się eksploatują.

A co z moskitierami montowanymi na stałe? 

Z kolei wytrzymałe moskitiery zwijane są montowane na stałe i nie można ich zdjąć zimą. Ważne jest, aby zwinąć je do kasety przed pierwszym śniegiem. Jeśli zapomnisz, poczekaj, aż mróz ustanie i dopiero spróbuj rozwinąć roletę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło