Czy zdejmować moskitierę na jesień i zimę?

person Autor: Dominika Rolety list W: Moskitiery Z: comment Komentarz: 0 favorite : 229

Stosowanie moskitier to skuteczny sposób na owady, które wlatują do domu wiosną i latem. Aby służyły nam przez długi czas, powinniśmy o nie dbać. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ​​moskitiery trzeba zdejmować na jesień i zimę?

Konserwacja i pielęgnacja moskitier

Mało kto wie, że funkcjonalność i trwałość moskitier zależy nie tylko od ich dopasowania do okien i prawidłowego montażu, ale także od regularnej konserwacji i pielęgnacji. Wraz z nadejściem jesieni i zimy otwieramy coraz mniej okien, na zewnątrz jest też znacznie mniej owadów. W efekcie moskitiery z każdym dniem tracą swoją funkcjonalność. Bardzo popularne moskitiery ramkowe z haczykami są trwałe i mrozoodporne. Kiedy jednak jesteśmy w domu i mamy możliwość zdemontowania moskitiery na sezon jesienno-zimowy, powinniśmy to zrobić. Dlaczego?

Dlaczego warto ściągać moskitierę na zimę?

Siatki ochronne najczęściej wykonane są z wysokiej jakości poliestru, który świetnie sprawdza się w sezonie, natomiast z każdym chłodnym dniem nie tylko traci swoją funkcjonalność, ale i trwałość. Wilgoć osadzająca się na delikatnych tkaninach w ciągu dnia zamarza w nocy, co przede wszystkim osłabia jej strukturę. Konsekwencją jest utrata dotychczasowej elastyczności, a co za tym idzie moskitiery dużo szybciej się eksploatują.

A co z moskitierami montowanymi na stałe? 

Z kolei wytrzymałe moskitiery zwijane są montowane na stałe i nie można ich zdjąć zimą. Ważne jest, aby zwinąć je do kasety przed pierwszym śniegiem. Jeśli zapomnisz, poczekaj, aż mróz ustanie i dopiero spróbuj rozwinąć roletę.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień