Jaką moskitierę wybrać?

person Autor: Dominika Rolety list W: Moskitiery Z:

Wśród moskitier możemy wyróżnić kilka typów, które różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. Moskitiery drzwiowe to doskonała osłona przed owadami stosowana najczęściej na drzwiach balkonowych. Montuje się go bezpośrednio na ościeżnicy, stosując zawias z domykaczem. Moskitiera na drzwiach posiada ergonomiczny uchwyt ułatwiający otwieranie.

Moskitiera rolowana 

Moskitiera rolowana to funkcjonalne rozwiązanie, którego ogromną zaletą jest możliwość podniesienia siatki w dowolnym momencie i tym samym zapewnienie swobodnego dostępu do okna. Moskitiera rolowana sprawdza się tam, gdzie potrzebna jest maksymalna funkcjonalność. Moskitiera jest zwijana w kasetę, co chroni ją przed wpływami zewnętrznymi, dzięki czemu zimą nie trzeba jej demontować.

Moskitiera plisowana

Kolejnym rozwiązaniem jest moskitiera plisowana, która składa się z profilu aluminiowego oraz siatki wykonanej. Cechą charakterystyczną wyróżniającą ten produkt jest specjalna, plisowana siatka podtrzymywana przez kilka rzędów napiętych linek. Moskitiery plisowane posiadają wiele możliwości montażu, możemy wyróżnić: moskitiery poziome, pionowe i dwustronne oraz moskitiery środkowe. Dzięki możliwości łączenia kilku segmentów w różnych konfiguracjach system umożliwia również pokrycie bardzo szerokich otworów.

Moskitiera przesuwna

Moskitiery z przesuwne doskonale sprawdzają się w dużych, przeszklonych oknach balkonowych i tarasowych oraz w ogrodach zimowych. Produkt montowany jest bezpośrednio na ościeżnicy lub na ościeżu. Tego typu moskitiery mogą mieć jedno lub dwa skrzydła, które przesuwają się na boki. Skrzydła moskitiery przesuwają się pomiędzy górną i dolną szyną, natomiast siatka jest schowana w obudowie z boku stelaża. Moskitiera wysuwana w skrajnym położeniu wyposażona jest w hamulec spowalniający ruch skrzydła oraz zderzak zapobiegający uderzeniu ramki moskitiery o szynę jezdną.

Nowoczesne rozwiązanie-moskitiera zintegrowana z roletą

Moskitiera zintegrowana z roletą może zapobiec przedostawaniu się owadów do naszego wnętrza, co pozwoli utrzymać komfortowe i bezpieczne środowisko życia. Moskitiera zintegrowana w rolecie to nie tylko dodatkowa ochrona przed szkodnikami. To funkcjonalne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce.

Mechanizmy rolety i mechanizmy moskitiery zapewniają, niezależnie działanie i pozwalają korzystać tylko z tych funkcji, których aktualnie potrzebujesz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło