Ile kosztuje brama garażowa segmentowa?

person Autor: Dominika Rolety list W: Bramy i kraty Z:

Bramy garażowe segmentowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Taka brama garażowa składa się z kilku części, dzięki czemu znacznie łatwiej ją złożyć i schować. Bramy panelowe można montować w wielu miejscach, szczególnie tam, gdzie przed wejściem jest mało wolnego miejsca. Segmentowa brama garażowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, odpornych na wiatr, deszcz i promieniowanie ultrafioletowe. Produkt posiada wysokie parametry techniczne oraz ochronę antykorozyjną. Materiał rdzenia wypełniony sztywną pianką poliuretanową zapewnia najlepszą wytrzymałość panelu. System bram garażowych segmentowych wyposażony jest w wiele elementów zapewniających bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Należą do nich hamulce bezpieczeństwa, podwójne rolki łożysk kulkowych, elastyczne osłony między panelowe, podkładki górne umieszczone w mieszance, podkładki między panelami a panelami bocznymi. Dodatkowo zabezpieczenie przed zerwaniem linki zapobiega samoistnemu opadaniu skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia liny nośnej.

Ceny bram garażowych segmentowych

Wiele osób zastanawia się, jaki powinien być koszt zakupu nowej bramy segmentowej. Cena bram segmentowych uzależniona jest od ich parametrów i wyposażenia. Współczesna technologia produkcji bram garażowych pozwala na modyfikacje przez klienta, które również wpływają na cenę końcową produktu. Na przykład mamy możliwość zamówienia dodatkowych drzwi wewnętrznych. Bramy garażowe produkowane na wymiar określony przez klienta są droższe ze względu na konieczność ich dostosowania. Podobnie jest, gdy rozmiar lub kolor drzwi wewnętrznych różni się od rozmiaru drzwi standardowych.

Czy kolor bramy ma wpływ na cenę?

Brama jest istotnym elementem dopełniającym wygląd elewacji, szeroka gama kolorów i tekstur pozwala dopasować produkt do pozostałych elementów stolarki. W zależności od stylu, w jakim wykończony jest budynek, możemy dopasować odpowiednie wykończenie bramy. W domach w stylu nowoczesnym doskonale sprawdzą się odcienie szarości, antracyt oraz ciemne odcienie drewna. Tradycyjne budynki warto wyposażyć w bramy garażowe w kolorze i strukturze drewna. Warto pamiętać, o tym, że niestandardowe kolory bram mogą kosztować nieco więcej.

Ocieplenie bram segmentowych

Dobrym wyborem są ocieplone bramy segmentowe, czyli w standardzie kurtyna wypełniona wysokowydajnym materiałem izolacyjnym. W ocieplanych bramach garażowych warstwa zapobiegająca utracie ciepła znajduje się w poszczególnych segmentach. Wśród drzwi izolowanych popularne są drzwi kompozytowe wykonane z części wypełnionych specjalną pianką poliuretanową. Zazwyczaj wyposażone są również w wysokiej jakości uszczelki, które dodatkowo zabezpieczają wnętrze garażu przed utratą ciepła. Ocieplane bramy garażowe są droższe niż warianty nieocieplone, ale są warte swojej ceny. Oprócz obniżenia kosztów ogrzewania poprawimy również komfort.

Bramy z napędem elektrycznym

Elektryczna brama garażowa wykorzystuje zaawansowaną technologię i jest bardzo wygodna. Właściciel samochodu nie musi już wysiadać z samochodu i za każdym razem otwierać drzwi. Jest to szczególnie pomocne w zimowe lub deszczowe dni. Wygoda, jaką mogą poszczycić się drzwi automatycznie otwierane, zdecydowanie przewyższa drzwi ręczne. Warto postawić na bramę z zasilaniem elektrycznym, zwłaszcza jeśli często korzystamy z garażu, a jego wjazd znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy. Należy pamiętać, że bramy automatyczne są znacznie droższe niż te z napędem ręcznym. Dzieje się tak, ponieważ wbudowany mechanizm ma większą liczbę części montażowych. Dodatkowo bramy elektryczne mają większe ryzyko awarii, dlatego też ten fakt należy wziąć pod uwagę przy szacowaniu budżetu na zakup bramy garażowej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło