Czy możliwy jest wypoczynek na tarasie jesienią?

person Autor: Dominika Rolety list W: Poradnik Z:

Odpoczynek na tarasie jesienią, niezależnie od słońca czy deszczu? To możliwe. Pergola to specjalny rodzaj markizy, wyposażony w boczne szyny i przednie wsporniki. Dlatego w porównaniu z klasyczną markizą tarasową pergola jest bardziej odporna na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr czy ulewny deszcz.

Ochrona przed słońcem i deszczem

W pogodny dzień możesz dowolnie regulować ilość światła wpadającego do pergoli poprzez zmianę kąta ustawienia lameli. Gdy na niebie pojawią się chmury wystarczy je szczelnie zamknąć, aby kontynuować relaks bez obaw o pierwszą kroplę deszczu. spaść na ciebie za chwilę. Po ustawieniu listew w pozycji zamkniętej dach jest wodoszczelny, a woda odprowadzana jest na bok a następnie przez system rynnowy zintegrowany z konstrukcją pergoli.

Pergole aluminiowe odporne na warunki atmosferyczne

Szczególnie ważna jest trwałość elementów znajdujących się w ogrodzie. Stale narażone na działanie warunków atmosferycznych muszą być trwałe i odporne na słońce, deszcz i mróz. Materiały użyte do wykonania pergoli są ważne nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcji. Dachy drewniane wymagają regularnej konserwacji i są bardziej podatne na starzenie niż dachy metalowe. Jeśli chcesz, aby pergola była trwała i odporna na korozję, wybierz aluminium.

Dodatkowe panele grzewcze

Ciekawym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się podczas relaksu w jesienne dni są elektryczne płyty grzewcze na podczerwień. Można je montować na ścianie budynku lub na pergoli, zapewniając ciepło w chłodne dni. Same panele charakteryzuje się wysoką estetyką.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień