Pergola tarasowa - ile kosztuje i co warto wiedzieć przed zakupem ?

person Autor: Dominika Rolety list W: Poradnik Z:

Nowoczesne pergole pozwalają jeszcze przyjemniej spędzać czas na zewnątrz. Dzięki nim możesz stworzyć absolutnie wyjątkowe miejsce do odpoczynku, home office, czy spotkań ze znajomymi i rodziną. Nie masz pojęcia, jaki rodzaj pergoli jest dla Ciebie najlepszy? Z jakimi kosztami musisz się liczyć? Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę.

Co warto wiedzieć przed zakupem pergoli? 

Przed zakupem pergoli musimy sprawdzić kilka parametrów. Jednym z nich jest wodoszczelność, przed zakupem sprawdźmy, czy konkretny model był testowany przez producenta pod kątem szczelności i posiada gwarancję wodoszczelności. Odporność na wiatr to kolejna ważna cecha. Dobrej jakości pergola może wytrzymać podmuchy wiatru o sile wynoszącej do 120 km/h. Jeśli decydujemy się na zakup pergoli wysokiej jakości, zwróćmy również uwagę na detale. Łączenia poszczególnych profili powinny być niewidoczne. Dlatego przed zakupem pytajmy sprzedawcę o sposób wykończenia pergoli oraz obejrzymy konkretne realizacje danej firmy przed dokonaniem zakupu.

Od czego uzależniona jest cena pergoli? 

Cena nowoczesnej pergoli uzależniona jest od wielkości konstrukcji oraz ilości modułów, co bezpośrednio przekłada się na ilość użytych materiałów. Najdroższe będą pergole wykonane z ekstrudowanego aluminium, ocynkowanej stali oraz wysokiej jakości tkanin, szukając tańszej alternatywy, możemy zastanowić się nad tworzywami sztucznymi, warto jednak pamiętać, że ich trwałość będzie zdecydowanie niższa. Kolejnym parametrem decydującym o cenie jest sposób sterowania. Do wyboru mamy klasyczny napęd ręczny lub sterowanie elektryczne.

Dodatkowe wyposażenie wpływa na cenę

Nowoczesne pergole aluminiowe chronią jednakowo przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Dodatkowo mogą być wyposażone w rynnę systemową lub odprowadzać wodę wzdłuż poszycia. Parametrem, który również wpływa na cenę, jest sposób składania i przesuwania pergoli. Jeśli chcemy polepszyć swój komfort, dodatkowo pergolę możemy wyposażyć w ścianki boczne, oświetlenie, systemy audio, a nawet promienniki ciepła, które doskonale sprawdzą się jesienią.

Nowoczesne pergole aluminiowe nie mają jednej ceny, wszystko zależy od wymienionych wyżej czynników, jednak upraszczając, zakup pergoli na taras domu jednorodzinnego to najczęściej koszt od 8 000 do ponad 20 000 złotych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło