Czy pergola jest wodoszczelna ?

person Autor: Dominika Rolety list W: Pergole i refleksole Z:

Pergole aluminiowe są stosunkowo nowym rozwiązaniem na polskim rynku, jednak z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, czemu trudno się dziwi – na tle tradycyjnych zadaszeń, ich zalety wydają się być naprawdę imponujące.

Podstawową kwestią, którą musimy sprawdzić przed zakupem pergoli, jest jej wodoszczelność – jeżeli ma ona stanowić przedłużenie powierzchni salonu i chcemy, żeby na tarasie można było spędzać większą część roku, to musi nas ona dobrze osłaniać przed warunkami atmosferycznymi. Przed zakupem sprawdź u producenta, czy wybrana przez Ciebie pergola była testowana pod kątem przepuszczalności  - większość producentów może się pochwalić odpowiednimi certyfikatami.

Odporna na wiatr

Jeżeli mieszkasz na terenach nawiedzanych przez silne wiatry, to sprawdź, czy konstrukcja pergoli będzie na nie odporna. Wysokiej jakości pergole cechują się odpornością na podmuchy sięgające 120 km/h i takie rozwiązania warto wybierać.

Pamiętaj także o tym, że kluczowe znaczenie odgrywać będzie montaż – żeby pergola spełniała swoją funkcję i była bezpieczna, powinna ją zamontować ekipa, która ma doświadczenie w tym temacie i jest odpowiednio przeszkolona.

Dodatkowe wyposażenie pergoli

Jeżeli chodzi o dodatkowe elementy, to warto wyposażyć naszą pergolę w boczne osłony, które zapewnią nam dodatkowy cień, ochronę przed chłodem bądź przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Na rynku dostępne są zarówno przesłony poziome jak i pionowe. Do wyboru mamy drewniane lub aluminiowe żaluzje, różnego rodzaju tkaniny, szklane panele czy ażurową siatkę – możliwości jest sporo.

Kolejną sprawą, o której warto pomyśleć jest ogrzewanie na podczerwień – znacznie podniesie komfort przebywania na tarasie w chłodne dni. Nie zapominajmy również o oświetleniu, warto to zaplanować już na samym początku, żeby móc ładnie wkomponować je w całą konstrukcję.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło