Dlaczego warto postawić pergole ogrodową?

person Autor: Dominika Rolety list W: Pergole i refleksole Z:

Pergole są aktualnie jednym z podstawowych elementów, o których myślimy zastanawiając się nad tym jak miałby wyglądać nasz taras. Dzięki ich zastosowaniu możemy stworzyć przestrzeń idealną do wypoczynku od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zastanawiasz się jaką pergolę wybrać? Zdecydowanie polecamy Ci tą wykonaną z aluminium!

Podstawowe informacje o pergolach aluminiowych

Konstrukcja zadaszeń tarasowych wykonanych z aluminium to w zdecydowanej większości przypadków prosty szkielet wykonany z profili malowanych proszkowo. Zadaszenie takie z powodzeniem może funkcjonować jako niezależna konstrukcja zlokalizowana w ogrodzie lub też przylegająca do fasady budynku, wówczas z jednej strony wspierać się będzie na elewacji, a z drugiej na podporach. Jeżeli warunki na to nie pozwalają, nie ma konieczności zakotwiczenia pergoli do ściany budynku – można ją ustawić bezpośrednio przy niej, nie ingerując w budynek.

Pergole aluminiowe w większości przypadków produkowane są na indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu są dopasowane do unikalnych potrzeb każdego inwestora. Jeżeli chodzi o kolor, to również możemy wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Zadaszenie takich pergoli stanowi najczęściej dach z obrotowych lameli, bądź wodoodpornej tkaniny, która zapewnia cień oraz ochronę przed deszczem. Zdecydowana większość aktualnie montowanych pergoli wyposażona jest w funkcję otwierania dachu, co pozwala nam cieszyć się słońcem, gdy tylko mamy taką ochotę. Regulowany dach daje nam również możliwość dopasowanego do naszych potrzeb doświetlenia pomieszczeń, które z tarasem sąsiadują – pergola może więc stanowić świetny element ochrony przeciwsłonecznej wnętrza domu w trakcie letnich upałów.

Zalety pergoli aluminiowych

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać takie właśnie rozwiązanie. Jedną z ich podstawowych zalet jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne – tego typu pergolom niestraszny jest deszcz, słońce czy wiatr. Jeżeli chodzi o konserwację, to utrzymanie takiej pergoli jest naprawdę proste – wystarczy malowanie co kilka lat i w razie potrzeby czyszczenie myjką ciśnieniową lub strumieniem wody pod ciśnieniem z węża ogrodowego.

To, co cechuje pergole wykonane właśnie z tego materiału to bardzo długa żywotność, inwestując w nie, masz pewność, że zachowają swój atrakcyjny wygląd przez dziesięciolecia. Konstrukcje aluminiowe są niezwykle wytrzymałe.

Kolejna sprawa to uniwersalny design, aluminiową pergolę można dopasować do praktycznie każdego domu. Świetnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych projektów, jak i domów bardziej tradycyjnych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień