Czy pergole muszą być tylko na tarasie?

person Autor: Dominika Rolety list W: Pergole i refleksole Z:

Pergola ogrodowa może być konstrukcją wolnostojącą lub przedłużeniem domu, wówczas tworzy taras, idealny do przebywania na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy pergola może znajdować się tylko na tarasie? Nic bardziej mylnego.

Przemyślana ochrona przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi pozwala praktycznie wykorzystać wolne miejsce m.in. w ogrodzie, czy na patio, aby spędzić niezapomniane chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Pergola na tarasie, zapewnij sobie prywatność

Pergola na tarasie wyznacza strefę relaksu, wygodny salon na świeżym powietrzu, w którym można odpocząć, zjeść śniadanie, poranne ćwiczenia, a nawet zorganizować rodzinne spotkania. Jednak czasami, gdy pogoda jest wietrzna lub po prostu chcesz uchronić się przed wzrokiem sąsiadów, przydają się boczne osłony. Screeny można montować na wszystkich lub tylko na wybranych ścianach. Są one rozwiązaniem, które zapewni Ci kameralną atmosferę i dodatkowo ochroni przed deszczem i promieniami słonecznymi.

Pergola w ogrodzie

Innym miejscem, które sprawdzi się doskonale jako miejsce, w którym możemy umiejscowić pergolę, jest ogród. Funkcjonalnym elementem architektury ogrodowej jest pergola drewniana. Dzięki niemu ochronisz się przed słońcem i wiatrem, a także stworzysz miejsce do uprawy winorośli lub kwiatów. Pionowa ściana pergoli jest idealnym miejscem do rozwoju roślin pnących, ponieważ łodygi łatwo zaczepiają się o perforowane przestrzenie kratownicy pergoli i pną się w górę. Pergola stoi w ogrodzie przez cały rok, dlatego ważne jest, aby wybrany przez Ciebie model wytrzymał wszelkie niszczące warunki pogodowe.

Podsumowując, pergolę można postawić wszędzie tam, gdzie zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej. Wykorzystywane są do tego celu głównie na tarasy, choć ostateczna lokalizacja zależy tylko od naszych potrzeb i miejsca w ogrodzie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło