Czy warto zamontować plisy okienne?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Żaluzje plisowane, efektownie plisowane, to żaluzje, które idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku, ponieważ pozwalają na ustawienie okiennic na dowolnej wysokości oraz zasłonięcie dowolnej części okna od góry i od dołu. Jakie jeszcze właściwości mają plisy okienne? Do jakich wnętrz będą pasować?

Plisy okienne mają kształt harmonijki i rozciągają się na całej długości okna. Ten rodzaj osłony doskonale sprawdzą się w salonie, kuchni, gabinecie czy pokoju dziecięcym. Plisy wykonane z materiałów zaciemniających są idealne do sypialni lub pokoi gościnnych. Wyposażone są w mechanizm samoblokujący do dowolnej regulacji wysokości i można je zwijać od dołu i od góry okna. Plisy w nowoczesnej dekoracji wnętrz coraz skuteczniej zastępują tradycyjne rolety i zazdroski. Dużą zaletą plis jest to, że można je montować na oknach o niestandardowych kształtach. Doskonale nadają się także do okien dachowych.

Jak zamontować plisy?

Plisy pozwalają tkaninie poruszać się po całym oknie, oferując różne sposoby ochrony przed promieniami słonecznymi. Dzięki innowacyjnym układom montażowym w plisach okiennych materiał nie opuszcza się sam. Jak zamontować plisy na oknie? Do wyboru mamy dwie możliwości montażu.

  • Plisy mocowane są do listwy przyszybowej za pomocą uchwytów przykręcanych do ramy okiennej;
  • Plusy montowane są bezinwazyjne, za pomocą specjalnych uchwytów, bez naruszania ramy okiennej.

Jak prawidłowo czyścić plisy?

Materiały użyte do wykonania plis, choć zwykle dobierane w oparciu o potrzeby klienta, są materiałem bardzo trwałym. Wyglądają filigranowo, ale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, czy to w kuchni, w salonie czy w sypialni. Co ważne, są łatwe w utrzymaniu czystości – zagniecenia można łatwo usunąć, co pozwala na szybkie oczyszczenie. Zalecamy pranie rolety plisowanej w wodzie z detergentem o temperaturze około 30°C. Następnie podciągnij tkaninę i delikatnie spuść wodę, suszenie należy wykonać ze złożonym zagnieceniem. Należy go od czasu do czasu rozciągać, aby zapobiec sklejaniu się materiałów. Większość materiałów stosowanych w plisach jest pokryta teflonem i wykończona warstwą napylonego aluminium, dzięki czemu zagniecenia są odporne na plamy. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło