Żaluzje fasadowe jak czyścić i konserwować?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Ponieważ żaluzje elewacyjne znajdują się na zewnątrz budynku, narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Kurz opadający na lamele oraz nagromadzone drobinki piasku mogą porysować pancerz lub niekorzystnie wpłynąć na działanie rolety. Dzięki regularnemu czyszczeniu żaluzje znajdujące się na zewnątrz budynku można zabezpieczyć przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. W prostych krokach przedstawimy sposoby na prawidłowe czyszczenie i konserwację żaluzji zewnętrznych.

Czyszczenie żaluzji fasadowych krok po kroku

Bez problemu możesz samodzielnie wykonać prace związane z czyszczeniem żaluzji, przestrzegając podstawowych zasad. Zaczniemy od opuszczenia żaluzji. Najlepiej nie czyścić listew na mokro, ponieważ może to prowadzić do nieestetycznych smug. Do wycierania lepiej użyć suchej, miękkiej szmatki. Nie należy stosować żadnych agresywnych środków, np. na bazie rozpuszczalników. Dokładnie powtarzamy wszystkie czynności, obracając lamele w drugą stronę. Pamiętaj, że lepiej, jeśli nasze osłony przeciwsłoneczne wyposażone są w automatyczną kontrolę, która powierza konserwację, przegląd i czyszczenie elementów profesjonalistom.

Konserwacja żaluzji w sezonie zimowym

Zimą mycie nie jest tak ważne, jak usuwanie śniegu z lameli. Chociaż mechanizmy te są sprężyste, biały puch lub zamarznięta woda w postaci wiszących sopli lodu mogą uszkodzić ich strukturę. Jeśli para wodna powstająca na powierzchni szkła zamarza, a ciepłe powietrze wewnątrz spotyka się z zimnym powietrzem na zewnątrz, nie próbuj na siłę otwierać żaluzji. Poczekaj, aż mróz ustanie lub użyj specjalnego preparatu. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło