Jaki silnik wybrać do żaluzji zewnętrznych?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Żaluzje fasadowe zewnętrzne służą do zaciemnienia otworów okiennych, jak również fasad i dużych przeszkleń okiennych. Z racji tego, że żaluzje fasadowe powstrzymując w dużym stopniu promienie słoneczne, które bezpośrednio wpadają do wnętrz pomieszczeń, zapewniają komfort termiczny i optyczny. Podczas wyboru żaluzji fasadowych wiele osób zastanawia się jaki silnik sprawdzi się najlepiej do obsługi tego typu osłon. Przekonajmy się, jakie mamy możliwości.

Tradycyjny silnik kablowy do żaluzji

Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem do elektrycznego sterowania roletami jest silnik kablowy. Do sterowania używa się przełącznika manualnego - klawiszowego znajdującego się na ścianie w pobliżu żaluzji. Pozwala na zmianę pozycji góra i dół. Zwykle jeden wyłącznik steruje jedną żaluzją, więc jeśli montujemy kilka osłon, musimy zainstalować osobny wyłącznik dla każdej osłony.

Praktyczny silnik radiowy

Silnik radiowy jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Umożliwia sterowanie żaluzjami zewnętrznymi za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu. Silniki radiowe doskonale nadają się do złożonych systemów sterowania. W zależności od modelu i typu odbiornika jednym pilotem możemy sterować nawet kilkudziesięcioma urządzeniami naraz.

Inteligentne systemy sterowania

Możemy również korzystać z inteligentnych systemów sterowania, takich jak smart home. Dzięki zastosowaniu telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów, zsynchronizowanych z silnikami zainstalowanymi na roletach, możemy z dowolnego miejsca sterować położeniem rolety lub grupą osłon okiennych. Aplikacje inteligentnego domu mogą łatwiej chronić mieszkanie w przypadku długotrwałej nieobecności mieszkańców i stwarzać wrażenie obecności członków rodziny, odstraszające tym samym złodziei. Na przykład rolety są opuszczone w określonych godzinach, aby stworzyć intymną atmosferę, a następnie ponownie podnoszą się, gdy słońce świeci po raz pierwszy.

Czy silniki montowane w żaluzjach są głośne?

Wiele osób martwi się, że silnik elektryczny zamontowany na żaluzjach jest głośny. Nie w tym wypadku, żaluzje poruszają się bardzo cicho, a parametry pracy silnika można dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo nie musimy martwić się o wiszące łańcuszki i wystające taśmy, które często nie pasują do nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło