Jakie są zalety posiadania żaluzji zewnętrznych?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Żaluzje fasadowe zewnętrzne służą do ochrony fasad i dużych otworów okiennych. Dzięki temu, że żaluzje fasadowe w dużej mierze zatrzymują promienie słoneczne wpadające bezpośrednio do wnętrza pomieszczeń, zapewniają komfort termiczny i optyczny. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi zmieniają wygląd ścian i elewacji budynku oraz nadają mu nowoczesny charakter, estetykę i funkcjonalność. Przekonajmy się, dlaczego jeszcze warto zastosować tego typu osłony u siebie w domu?

Doskonała izolacja termiczna w lecie

W sezonie letnim żaluzje elewacyjne montowane na zewnątrz budynku chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rolety pełnią funkcję izolatora, który zapewnia odpowiednią temperaturę we wszystkich pomieszczeniach, dodatkowo odciążając klimatyzatory. Żaluzja zewnętrzna zamontowana do elewacji budynku tworzy poduszkę termiczną pomiędzy szkłem a lamelami. Dzięki temu w upalne dni, gdy temperatura na zewnątrz dochodzi do ponad 30°C, możemy obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 8- 10°C.

Oszczędność na rachunkach w zimie

Korzyści z montażu żaluzji zewnętrznych są odczuwalne także zimą. Ciepło ucieka przez szklane ściany i duże okna, gdy temperatura na zewnątrz spada, a wraz z nim rosną wydatki przeznaczone na ogrzewanie domu. Dzięki żaluzjom fasadowym możemy ograniczyć to zjawisko i zatrzymać ciepło wewnątrz domu, znacznie zmniejszając zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania wnętrza.

Lekka i nowoczesna konstrukcja

Lekka i prosta konstrukcja żaluzji w połączeniu z wysokiej jakości aluminium, z którego są wykonane, doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej doskonale komponuje się z każdą elewacją. Idealne połączenie powstaje w zestawieniu m.in. z drewnem, betonem czy aluminium. Regulacja kąta pochylenia lameli umożliwia łatwe dopasowanie natężenia światła do indywidualnych oczekiwań i tym samym poprawia komfort użytkowania pomieszczenia.

Wygodne sterowanie ręczne lub automatyczne

Rolety zewnętrzne fasadowe mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Nowoczesne modele mogą być wyposażone w czujniki pogodowe, które można połączyć z systemem zarządzania inteligentnym domem. Możliwość zmiany kąta lameli pozwala również na regulację dopływu naturalnego światła do wnętrza. W budynkach mieszkalnych dodatkowo zapewniają poczucie intymności – chronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, ale jednocześnie nie zasłaniają całkowicie okien.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło