Jak wybrać żaluzje fasadowe?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Żaluzje elewacyjne to osłony, które przez długi czas kojarzone były wyłącznie z obiektami użyteczności publicznej. Swoją rosnącą popularność wśród właścicieli domów zawdzięczają trendom i wymaganiom nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Zastosowanie osłony przeciwsłonecznej, żaluzji fasadowej montowanej na zewnętrznej stronie szyby, pozwala na zmniejszenie ilości energii słonecznej docierającej do pomieszczenia, co ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń. Lekka i prosta konstrukcja żaluzji pozwala na montaż osłony zarówno w budynkach biurowych, mieszkalnych, jak i prywatnych. Wiele osób zastanawia się jakie żaluzje zewnętrze wybrać? Jednym z kryterium jest kształt paneli.

Żaluzje z lamelami w kształcie litery Z

Zastosowane lamele w kształcie litery Z zapewniają doskonałe zacienienie. Dodatkowo wszystkie lamele są obustronnie wyprofilowane do wewnątrz, co zapewnia im zwiększoną sztywność. Lamele są mocowane do żaluzji za pomocą drabinek tekstylnych, których kolor odpowiada kolorowi lameli. Elementy tekstylne poliestrowe, podwójnie wzmacniane aramidem, utrwalane termicznie, odporne na rozciąganie, ścieranie i promienie UV. Żaluzje fasadowe Z90 posiadają profil, który wycisza pracę systemu podczas zamykania lameli.

Żaluzje z lamelami w kształcie litery C

Lamele w kształcie litery C wykonane ze stopu aluminium i cynku mają zaginane krawędzie, co zapewnia dodatkową trwałość. Prowadnice i stalowe linki zapewniają ochronę przed nadmiernym wiatrem. Taśmy tekstylne wykonane są z utrwalonego termicznie poliestru, dzięki czemu są odporne na przetarcia i promienie UV. Zabezpieczone otwory w lamelach dodatkowo zabezpieczają tasiemki przed przetarciem.

Różnica w sposobie montażu 

Żaluzje różnią się między sobą również sposobem montażu na elewacji. Żaluzje fasadowe natynkowe, zwane również adaptacyjnymi, to rozwiązanie, które doskonale nadaje się do montażu w istniejących budynkach. Podtynkowe żaluzje fasadowe zapewniają estetyczny i elegancki wygląd elewacji oraz stanowią doskonałe uzupełnienie stolarki okiennej. Prosty, minimalistyczny design pozwala na zastosowanie tego rozwiązania w nowoczesnych obiektach z dużymi przeszkleniami.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło