Jak wybrać trwałą i elegancką pergole?

person Autor: Dominika Rolety list W: Pergole i refleksole Z:

Pergole ogrodowe to niezwykle efektowna, a jednocześnie genialna w swej prostocie dekoracja tarasu lub ogrodu. Dodają przestrzeni niepowtarzalnego uroku, odrobiny magii, a jednocześnie lekkości i naturalności. Dzięki pergoli możesz wyczarować w swoim ogrodzie idealne miejsce do odpoczynku, kuszące kolorami pnących róż lub zachęcające kojącą zielenią pnącego bluszczu. Pergole ogrodowe występują w różnych kształtach i układach, mogą być wykonane z różnych materiałów.

Pergola w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesna pergola to rozwiązanie coraz chętniej przemycane do współczesnych projektów domów. Jeszcze do niedawna drewniane konstrukcje kojarzyły się z tradycyjnymi prowansalskimi czy angielskimi ogrodami pełnymi kwiatów, jednak powróciła moda na eksponowanie i różnorodność tego typu budowli. Nowoczesna pergola znajdzie swoje miejsce w narożniku tarasu lub tuż przy wyjściu z salonu do ogrodu. Zapewnia przyjemny cień i chłód nawet w upalne dni. 

Jak wybrać elegancką i trwałą pergolę wybrać?

Rozwój technologii sprawia, że nowoczesne pergole mogą być nie tylko wykonane z drewna, ale również innych materiałów, dzięki czemu możemy dostosować parametry oraz wygląd dekoracji do naszych potrzeb. Przekonajmy się jakie propozycje oferują nam producenci. 

Pergola drewniana

Nowoczesna pergola wykonana z drewna obejmuje malowane panele i kolumny, które nie są idealnie heblowane, ale prosto rzeźbione i tworzące oryginalne konstrukcje ramowe. W jej towarzystwie świetnie prezentują się dzikie winorośle i bukiety róż pnących.

Pergole metalowe i aluminiowe

 

Nowoczesna pergola może mieć mocną stalową ramę. Składa się z przenikających się pustych ścian, wystających na różnych wysokościach.Błyszczące srebrne aluminium to bardzo ciekawy sposób na uzupełnienie aranżacji ogrodu. Ten rodzaj nowoczesnej pergoli można pokryć przezroczystymi panelami PCV.

Pergole plastikowe

Ostatnim zestawem pergoli ogrodowych, jaki można znaleźć w sklepie ogrodniczym, jest plastikowa pergola, czyli wykonana z tworzywa sztucznego. Są bardzo lekkie i nie wymagają zanurzania ani ochrony przed korozją. Są jednak najmniej estetyczne w porównaniu z pergolą drewnianą lub metalową. Ponadto plastikowe pergole nie są zbyt stabilne, dlatego nie nadają się do wszystkich roślin i aranżacji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło