Projekt tarasu - nasze propozycje

person Autor: Dominika Rolety list W: Pergole i refleksole Z: comment Komentarz: 0 favorite : 238

Gdzie najlepiej spotkać się z rodziną i przyjaciółmi w ciepłe letnie popołudnie?  No pewnie, że na tarasie. Chcesz wiedzieć, jak zaprojektować taras swoich marzeń? Chętnie Ci pomożemy, dostarczymy ciekawych rozwiązań i kreatywnych inspiracji, a Ty z przyjemnością zrelaksujesz się później w ciepłym słońcu na wymarzonym tarasie.

Ochrona przed słońcem i deszczem - taras zadaszony

Czasami niekorzystne warunki pogodowe mogą skutecznie uniemożliwić nam przebywanie w ogrodzie. Rozwiązaniem jest zadaszony taras, który chroni nas zarówno przed zacinającym deszczem, jak i nadmiernym nasłonecznieniem. Najbardziej oczywistą zaletą zadaszonego tarasu jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Istnieje kilka możliwości skutecznego pokrycia tarasu. Oto one:

Taras jako zimowy ogród

Zadaszony taras jako osobne pomieszczenie to rodzaj ogrodu zimowego, w którym można cieszyć się bliskością natury nawet w mroźne temperatury. Kompletna obudowa chroni nas przed niekorzystnymi warunkami, a przy niektórych aranżacjach poszczególne ścianki możemy przesuwać lub usuwać.

Przedłużenie dachu jako pokrycie tarasu

Dach jako pokrycie tarasu To najbardziej klasyczna opcja projektowa i rozwiązanie, które początkowo kojarzymy z zadaszonym tarasem. Wykorzystuje metalową, drewnianą, a nawet szklaną ramę, na której montowany jest dach - czy pasuje do dachu całego domu, czy jest rozwiązany w inny sposób.

Praktyczna pergola aluminiowa

Nowoczesna pergola aluminiowa to rozwiązanie coraz częściej stosowane we współczesnych projektach tarasów. Jeszcze do niedawna tradycyjne, drewniane pergole kojarzyły się z tradycyjnymi prowansalskimi czy angielskimi ogrodami pełnymi kwiatów. Nowoczesna pergola zapewnia przyjemny cień i chłód nawet w upalne dni. Dodatkowo chroni nas przed drobnym deszczem. 

Jakie meble tarasowe wybrać?

Kolejnym krokiem w projekcie tarasu będzie wybór odpowiednich mebli i dodatków. To zadanie nie należy do najłatwiejszych. Podczas wyboru musimy zwrócić uwagę zarówno na kwestię estetyki, jak i wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Jakie meble szczególnie dobrze sprawdzą się na tarasie? 

  • Klasycznym i chętnie wykorzystywanym materiałem jest drewno. Tarasowe meble drewniane są piękne i korespondują z nurtem eko, doskonale sprawdzają się w domach zaprojektowanych w stylu klasycznym, rustykalnym, czy angielskim. Niestety ze względu na swoją specyfikę meble drewniane wymagają regularnej konserwacji i pielęgnacji oraz odpowiedniego przechowywania w okresie zimowym.

  • Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem są meble tarasowe wykonane z technorattanu. Ten materiał jest odporny na warunki atmosferyczne, a produkty z niego wykonane cechuje elegancki, luksusowy wygląd. Meble wykonane z technorattanu występują w wielu kolorach, dzięki czemu idealnie dobierzemy produkt na taras urządzony w dowolnym stylu.

  • Tańszą alternatywą dla mebli wykonanych z technorattanu i drewna są produkty wykonane z plastiku. Tworzywa sztuczne cechują się odpornością na warunki atmosferyczne i szeroką gamą kolorystyczną. Niestety produkty o bardzo niskiej cenie, wątpliwej jakości, nie są zbyt trwałe i po jednym sezonie mogą wyblaknąć lub się odkształcić. Dlatego urządzając piękny i modny taras postawmy na jakość.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień