Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

person Autor: Dominika Rolety list W: Żaluzje zewnętrzne Z:

Najważniejszą zaletą osłon okiennych jest ochrona przed światłem słonecznym, a także zapewnienie prywatności w pomieszczeniach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe. W zależności od rozwiązania pełnią również inne ważne funkcje. Poznajmy cechy obu rozwiązań, aby wybrać produkt, który idealnie spełni nasze potrzeby.

Żaluzje fasadowe to nowoczesny i elegancki rodzaj osłon okiennych montowanych na zewnątrz budynków. Dzięki prostej i lekkiej konstrukcji są z powodzeniem stosowane w obiektach architektonicznych charakteryzujących się dużymi przeszkleniami. Do podstawowych zadań żaluzji fasadowych należy ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Żaluzje fasadowe składają się z: kasety, szyny głównej, wytrzymałych lameli, prowadnicy listwowej, belki dolnej, drabinki z tasiemką. Do wyboru mamy żaluzje fasadowe natynkowe i podtynkowe. 

Żaluzje fasadowe 

Żaluzje fasadowe mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Dzięki tej drugiej opcji znacznie zwiększa się komfort codziennego użytkowania. Co więcej, nowoczesne, bardziej zautomatyzowane modele mają czujniki pogodowe i można je podłączyć do inteligentnego systemu zarządzania domem. Jeśli chodzi o parametry techniczne żaluzji zewnętrznych, to przede wszystkim należy zwrócić uwagę na profil, czyli kształt lameli oraz minimalną wysokość całego pakietu. Nowoczesne żaluzje fasadowe mogą być aluminiowe lub pomalowane na jeden z popularnych kolorów z palety odcieni RAL. Żaluzje fasadowe charakteryzują się prostą konstrukcją i niską wagą. Zaletą żaluzji fasadowych jest możliwość swobodnego regulowania ilości światła wpadającego do wnętrza. Wszystko dzięki zmianie kąta lameli. 

Rolety zewnętrzne 

Rolety zewnętrzne spełniają zarówno funkcje estetyczne, jak i ochronne. Idealny zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych domów. System montowany jest na elewacji budynku lub we wnęce okiennej. Obecnie rolety mogą być obsługiwane zarówno ręcznie, jak i elektrycznie, co z pewnością zapewnia wysoki komfort użytkowania. Kolejną bardzo ważną funkcją rolet zewnętrznych jest możliwość ochrony pomieszczenia przed wysokimi lub niskimi temperaturami na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania możemy obniżyć koszty zużycia energii. Z kolei rolety antywłamaniowe, szczególnie w połączeniu z alarmem i czujnikami ruchu, są niezbędnym elementem systemu ochrony domu przed włamaniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło