Jak prawidłowo czyścić i prać rolety wewnętrzne?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety wewnętrzne Z:

Myjąc okna, zazwyczaj decydujemy się również, na pranie zasłon i firan. Trochę inaczej jest z roletami wewnętrznymi, o których często zapominamy. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy kilka wypróbowanych i przetestowanych metod, które pomogą nam szybko i szybko uporać się z zabrudzeniami, niezależnie od tego, jaką roletę wewnętrzną posiadamy. Jak czyścić wewnętrzne rolety materiałowe, aby nie uszkodzić ich oryginalnego wzoru i koloru?

Czyszczenie tradycyjnych rolet materiałowych

Rolety materiałowe to osłony, które często pojawiają się w naszych mieszkaniach i domach. Czyszczenie rolet wewnętrznych powinno odbywać się na sucho. W ten sposób możemy usunąć kurz z tkaniny i inne zabrudzenia związane z codziennym użytkowaniem produktu. Małe zabrudzenia i plamy bardziej odporne na tarcie można zetrzeć lub zeskrobać gumką.

Czyszczenie większych plam i trudniejszych zabrudzeń

Ale co z większym brudem? Często chcemy wiedzieć, jak je czyścić, aby nie pozostawiać na nich plam lub nieestetycznych śladów. Mamy tutaj kilka opcji. Jeśli chcemy tylko usunąć ich kurz, możemy skorzystać z odkurzacza. Jeśli chcesz dokładniej wyczyścić rolety, użyj szmatki, lekko zwilż ją wodą i dodaj trochę detergentu. Co jest ważne! Nie prasujemy żaluzji, ponieważ może to stopić wykończenia i nie należy ich prać.

Czyszczenie rolet rzymskich

Coraz częściej w aranżacji wnętrz decydujemy się na rolety rzymskie. Są modne i świetnie prezentują się na oknach. Jednak wielu ich właścicieli boi się je czyścić i nie wie, od czego zacząć. Na szczęście bardzo łatwo usunąć z nich brud. Ze względu na materiał możemy je wrzucić do pralki. Pamiętaj jednak, aby przed włączeniem zdjąć fiszbiny i inne akcesoria. Docelowo w pralce należy prać tylko materiału.Najlepiej wybrać delikatny program z niską temperaturą lub program ręczny.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło