Rolety do kuchni w stylu skandynawskim, jakie wybrać?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety wewnętrzne Z:

Kuchnia skandynawska łączy w sobie minimalizm, ciepło i funkcjonalność. Jasna przestrzeń sprawia, że ​​czujemy się w niej bardzo komfortowo. Istnieje wiele rodzajów stylów skandynawskich, dzięki czemu można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Możemy wyróżnić trendy nawiązujące do Danii, Finlandii i Szwecji. Wnętrza w stylu fińskim charakteryzują się prostotą i elegancją. Kolory dominujące to połączenie bieli i czerni, grafitu i brązu. Fiński styl znany jest z geometrycznych kształtów i graficznych wzorów na poduszkach, dywanach i tekstyliach. Najbardziej kolorową odmianą jest niewątpliwie styl duński. Dozwolone są delikatne kolory i lekko odważne akcenty.

Kuchnia w stylu skandynawskim - główne założenia

Przy urządzaniu kuchni skandynawskiej bardzo ważna jest prostota i minimalizm , dotyczy to również kolorów. Pierwsze skrzypce są tutaj białe, przełamując elementy szarości i beżu. Jednak kuchnie w stylu skandynawskim niekoniecznie są nudne. W aranżacji możemy zastosować błękit, zieleń, brąz, czerwień i czerń, ale te kolory nie powinny dominować.

Funkcjonalność i ergonomia

Dekorując kuchnię w stylu skandynawskim musimy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność i ergonomię. Wybierając odpowiednie meble kuchenne, sprawdźmy ich wielkość oraz odległość między poszczególnymi urządzeniami. Jednym z najważniejszych parametrów jest ustalenie odpowiedniego blatu roboczego pomiędzy płytą grzejną, a zlewozmywakiem. Jego szerokość powinna wynosić od 80 do 120 cm. Standardowa szerokość blatu to 60 cm, jednak w celu uzyskania większej przestrzeni możemy ją powiększyć do 65-70 cm. Wysokość blatu kuchennego powinna wynosić 90 cm. Odległość między dolnym rzędem szafek a górnym rzędem szafek powinna wynosić co najmniej 60 cm.

Dekoracje i stylizacja okien

Dekorując w stylu skandynawskim nie możemy zapomnieć o oknach kuchennych. Ze względu na silny zapach podczas przygotowywania posiłków nie zaleca się używania w kuchni długich zasłon. Doskonałym rozwiązaniem, będzie z kolei zastosowanie rolet materiałowych w kasecie.

Rolety w kasecie - idealne rozwiązanie do skandynawskiej kuchni

Rolety materiałowe to praktyczny i estetyczny sposób na dekorację okna w kuchni w stylu skandynawskim. Takie rozwiązanie zapewnia ochronę przed słońcem oraz możliwość kontrolowania naturalnego przepływu światła wewnątrz budynku. Oprócz swoich praktycznych funkcji rolety w kasecie są również świetnym elementem aranżacji wnętrz. Tkanina rolety ukryta w kasecie jest mniej podatna na blaknięcie pod wpływem promieniowania UV i brudu. Rolety w kasecie wyposażone są również w prowadnice. Prowadnice boczne zapewniają idealne przyleganie materiału do szkła, minimalizując w ten sposób ewentualne szczeliny. Sterowanie odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowego, który umożliwia delikatne podnoszenie i opuszczanie rolety.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło