Jakie rolety do wnętrza w stylu nowoczesnym? Co warto wybrać?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety wewnętrzne Z:

Planowanie remontu mieszkania to niesamowity moment w życiu domowników. Warto podejść do tego procesu profesjonalnie i zaplanować poszczególne fazy zmiany. Na samym początku powinniśmy przeanalizować, w jakich wnętrzach czujemy się najbardziej komfortowo, jakie rzeczy lubimy, jakie mamy hobby, jakich rzeczy kategorycznie nie chcemy w naszym domu. Wtedy warto przeanalizować wielkość i proporcje naszych wnętrz, tak aby kolory, faktury i wyposażenie zostały odpowiednio dobrane do naszego mieszkania.

Nowoczesne trendy wnętrzarskie 

Wśród panujących aktualnie trendów w nowoczesnej aranżacji wnętrz króluje styl boho, styl glamour oraz styl nowojorski. Czym charakteryzują się poszczególne z nich? Jakie rolety okienne sprawdzą się w tych aranżacjach najlepiej?

Nowoczesne wnętrza w stylu glamour

Szyk, styl, elegancja i glamour to cztery słowa, którymi można opisać styl glamour. To idealna propozycja dla osób lubiących rzeczy błyszczące i niepowtarzalne. Wszystkie elementy, które pojawiają się w stylu glamour, muszą stwarzać wrażenie luksusu. Dlatego we wnętrzu zastosowano wyjątkowe tkaniny: aksamit, taftę, satynę oraz kolory: fioletowy, złoty, srebrny, czerwony, szmaragdowy.

Nowoczesne mieszkanie w stylu boho

Urządzając mieszkanie w stylu boho, można puścić wodze fantazji i kreatywności, np. łącząc wiele pozornie nieodpowiednich mebli, kolorowych poduszek i dodatków, by stworzyć inspirujące wnętrze. Styl bohemy w dużej mierze opiera się na naturze. Naturalne materiały i kolory pozytywnie wpływają na nasze szczęście i zdrowie. Kolorystykę ziemi, drewna, miedzi, gliny, rattanu, wikliny i kamienia dopełniają kolorowe dywany, tkaniny i dekoracje. Ręcznie robione przedmioty, takie jak ceramiczne talerze czy drewniane dodatki, nadają wnętrzu stylowy wygląd.

Nowoczesne wnętrza w stylu nowojorskim

Styl nowojorski to mieszanka klasycznego europejskiego stylu, który łączy elementy art deco, vintage i etniczne. W stylu nowojorskim dominujący kolor bazowy powinien stanowić około 70% kolorystyki. Dodatkowy kolor dopełniający aranżację 20% Pozostałe 10% to akcent, który wyznaczają pozostałe kolory. Najczęściej spotykane są odcienie szarości, mleczna biel jako kolory podstawowe oraz jako kolory dopełniające, takie jak czerwień, zieleń, granat, fiolet czy żółty. Kluczowym pojęciem w stylu nowojorskim jest tak zwany „punkt skupienia”, centralne miejsce, wokół którego toczy się życie domowników. Zwykle jest w salonie.

Nowoczesne rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc swoją popularność zawdzięczają różnorodności możliwości aranżacyjnych. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach zarówno w stylu glamour, boho, jak i nowojorskim. Ze względu na swoje specyficzne przeznaczenie każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego nasłonecznienia i prywatności. Popularne rolety dzień/noc to rozwiązanie składające się z dwóch warstw naprzemiennych pasów materiału przyciemnionego i przezroczystego. W zależności od wymagań i aktualnej pogody, żaluzje otwarte przepuszczają promienie słońca, a rolety w pozycji zamkniętej zaciemniają pomieszczenie. Rolety posiadają hamulec, za pomocą którego tkaninę można zatrzymać w dowolnej pozycji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło