Jakie rolety do salonu w stylu klasycznym? Co warto wybrać?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety wewnętrzne Z:

W ostatnich kilku sezonach możemy zauważyć ponowne zainteresowanie stylem klasycznym w aranżacji wnętrz. Wiele osób zastanawia się, jak właściwie urządzić mieszkanie w stylu klasycznym. W rzeczywistości termin styl klasyczny odnosi się do aranżacji, która odnosi się do minionych epok i stylów historycznych. Wnętrza urządzone w tym stylu cechuje elegancja i dobry gust, klasyczne wnętrza są ponadczasowe i przetrwają próbę czasu. Styl klasyczny nie jest jednak nudny i ciągle ewoluuje, w połączeniu z aktualnymi trendami.

Salon w stylu klasycznym- cechy charakterystyczne

Salon w stylu klasycznym to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ulegać przemijającej modzie. Charakterystyczną cechą salonu w stylu klasycznym jest hierarchia elementów wyposażenia, która nawiązuje do klasycznych proporcji. Aranżując wnętrze w stylu klasycznym, główną zasadą jest zachowanie symetrii i równowagi. Styl klasyczny charakteryzuje się przede wszystkim zastosowaniem stonowanych kolorów na ścianach, dodatkach i meblach. Paleta kolorów powinna w dużej mierze opierać się na kolorach takich jak brąz, beż, biel czy szarość. Podstawową paletę kolorów można uzupełnić o akcenty niebieskie, turkusowe i zielone. Wysokiej jakości, solidne materiały idealnie sprawdzą się w klasycznym salonie.

Salon w stylu klasycznym - światło ma znaczenie

Oświetlenie to bardzo ważny element w aranżacji salonu. Projektując salon, nie powinniśmy lekceważyć znaczenia oświetlenia. Światło może uwydatnić i zwrócić uwagę na niektóre elementy wyposażenia. Może służyć do poprawy zarówno estetyki, jak i funkcjonalności salonu. Dlatego przed przystąpieniem do remontu powinniśmy odpowiednio zaplanować rodzaj i rozmieszczenie punktów świetlnych oraz osłon okiennych. Jakie rolety wybrać do salonu w stylu klasycznym?

Rolety rzymskie w klasycznym salonie

Rolety rzymskie dają domownikom prywatność i pełną kontrolę nad dopływem światła do wnętrza, a także są wyjątkowo atrakcyjną ozdobą okna. Rolety rzymskie prezentują się niezwykle elegancko i podkreślają subtelny charakter klasycznego wnętrza. Dzięki wygodnym metodom sterowania zasłanianie i odsłanianie żaluzji jest bardzo łatwe i intuicyjne. Tkaninę można unieść za pomocą sznurka lub mechanizmu koralikowego. Opuszczona roleta to rozłożona tkanina przypominająca zasłonę. Gdy podciągamy roletę, tkanina fałduje się w piękne zakładki i tworzy piękną ozdobę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień