Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych?

person Autor: Dominika Rolety list W: Rolety wewnętrzne Z:

Z roku na rok rośnie popularność rolet wewnętrznych w domach i mieszkaniach. Osłony tego typu skutecznie wypierają zasłony i firany. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że ​​rolety są ciekawym elementem dekoracyjnym, który nie tylko zwiększa prywatność domowników, ale również cieszy oko. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych?

Stopień zacienienia

Przed dokonaniem wyboru zdecyduj, w jakim stopniu chcesz zaciemnić pomieszczenia w swoim domu. Do wyboru rolety transparentne, które nieznacznie zmniejszają doświetlenie wnętrza, rolety okienne regulujące dopływ światła, które są elementem dekoracyjnym w ciągu dnia i zaciemniają pomieszczenie w nocy, rolety półtransparentne w jednolitym kolorze lub ze wzorami, a także rolety zaciemniające, które całkowicie ograniczają dostęp do światła w pokoju.

Wymiary okna mają znaczenie

Kluczową kwestią przy wyborze rolety jest jej rozmiar, zazwyczaj w naszych mieszkaniach są okna o różnej wielkości, więc trudno znaleźć w supermarkecie odpowiednią roletę, która spełni nasze oczekiwania pod względem wielkości, koloru i rodzaju tkaniny. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup rolet na zamówienie, co pozwala nam na dobór materiałów, rozmiarów i sposobów montażu.

Sposób montażu

Wśród rolet okiennych znajdziesz modele, które można zamontować w sposób inwazyjny lub nieinwazyjny. W pierwszym przypadku konieczne jest użycie wiertarki i przymocowanie górnych szyn za pomocą śrub. Osoby, które nie chcą ingerować w swoje okna, mogą wybrać modele przystosowane do bezinwazyjnego montażu, który nie uszkadza ram. Roleta jest następnie montowana na zaczepach z klejem na górze ruchomej części okna.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło